A Málaga továbbra is nyeretlen a Real Madrid vendégeként

2013.10.19. 18:01
Remekül védekezett a Málaga, Cristiano Ronaldo így is sokszor veszélyeztetett, bár gólt csak büntetőből szerzett (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a Real Madrid hazai környezetben nyert a Málaga ellen. Gól nélküli első félidőt követően Ángel di María szerencsés gólja juttatta előnyhöz a hazaiakat, akik a 91. percben Cristiano Ronaldo büntetőjével biztosították be újabb győzelmüket. A mezőny legjobbja a több bravúros védést bemutató vendégkapus, Willy Caballero volt.

Ígéretesen kezdett a Real Madrid, azonnal érvényre juttatta erőfölényét. Cristiano Ronaldo a 8. percben már a lécre tekert, majd a 21. percben a jól helyezkedő, sokat mozgó, a beadásokra jó ütemben érkező Álvaro Morata fejelt a kapuba, de mivel lesről tette, érvénytelen volt a találat. Különösen Di María volt elemében, minden akcióban szót kért. A félidő közepén a sokadik madridi kimaradt helyzet után azonban megtört a hazai lendület, picit tanácstalanná és kedvetlenné váltak a házigazdák. Mentek ők tovább, csinálták a dolgukat, de kicsit gépiesen, statikusan, kiszámíthatóan. A Málaga abszolút a védekezésre rendezkedett be – a vendégek taktikailag és technikailag sem hibáztak –, védősora előtt lényegében négy védekező középpályással játszott. Még a kontrákat sem erőltette, inkább a játékot lassította és a labdát tartotta. Kapusa, Willy Caballero pedig együtt élt a játékkal, sokszor és jó ütemben hagyta el a gólvonalat, de azért ott is magabiztos volt. Több látványos vetődést mutatott be, bár ezek közül csak kettő volt bravúros, a többi a rutinmunka kategóriába sorolandó ezen a szinten.

Amire az első félidőben nem volt elég 45 perc, arra a szünet után 45 mp sem kellett: vezetéshez jutott a Real Madrid! Igaz, elég szerencsés körülmények között. A 46. percben Di María tekert középre jobbról az oldalvonal mellől, beadása éles volt Cristiano Ronaldo fejére, viszont a labda a kapu jobb, hosszú oldalában kötött ki (1–0). A gól érezhetően megfogta a vendégeket, és megdobta a hazaiakat, de az eredmény nem változott, pedig a Real percekre szinte beköltözött a vendégek tizenhatosára.

A veszélyes időszak elteltével rendezte sorait a Málaga, és feladva sündisznóállását bátrabb előre játékot kezdeményezett. Más kérdés, így is a Real volt veszélyesebb, a hazaiak lényegesen közelebb jártak az újabb góljukhoz, mint a vendégek az egyenlítéshez. Jobbára Willy Caballero védései tartották a lelket az idő múlásával fáradó vendégekben. Bernd Schuster a hajrában cserékkel frissített, és huszáros hajára vezényelte övéit. Ez viszont azt eredményezte, hogy hátul kinyíltak. A csereként érkező Gareth Bale-ről fújtak be picit könnyű síppal egy büntetőt, és a 91. percben Cristiano Ronaldo már megnyerte a sokadik párharcot a vendégek kapusával szemben (2–0).

A Málaga idegenben továbbra is nyeretlen, miként a Real Madrid vendégeként is: 33 Real elleni idegenbeli mérkőzése közül 27-szer veszített.