A Barcelona megsemmisítette ellenfelét az idénynyitón

2013.08.18. 20:56
Lionel Messivel nem bírtak a Levante-védők (Fotó: Reuters)
Kiütéses győzelemmel kezdte meg címvédő hadjáratát a Barcelona: a katalán együttes hazai pályán 7–0-ra legyűrte a Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) nyitó fordulójában.

Címvédőhöz méltóan kezdte a 2013–2014-es szezont a Barcelona: a katalán együttes már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Levante ellen, amolyan barcás támadás végén Cesc Fabregas passza után Alexis Sánchez közvetlen közelről gurított a hálóba, a házigazdák az utolsó húzásig végigjátszották az akciót. (1–0)

A 12. minutumban jött az újabb Barca-gól: a rövid passzos játék ezúttal is tökéletesen működött, Lionel Messi Pedróval kényszerítőzött a tizenhatoson belül, végül az argentin – aki a legutóbbi idény első meccsén egy perccel előbb szerezte első gólját – hét méterről a jobb alsóba lőtt. Gyorsan meg lehetett volna a harmadik is, ám Alexis Sánchez akrobatikus kísérlete mellé ment. (2–0)

A 23. percben már ismét zörgött a háló: egy harcos labdaszerzés után Messi Daniel Alvessel kényszerítőzött, majd Fabregas az ötösről lőtt, erőtlen kísérletét védte a Levante kapusa, a kipattanót azonban Alves könyörtelenül a hálóba gurította a földön fekvő Keylor Navas mellett. Három minutummal később ismét mattolták a vendégeket a katalánok: Messi ugratta ki a leshatáron kilépő Pedrót, aki kilenc méterről, a bal oldalról a hosszú alsóba tekert. (4–0)

A 42. percben Pedro büntetőt harcolt ki, Messi pedig nem kegyelmezett, elemi erővel bombázott a kapu jobb oldalába – ezzel megszerezte pályafutása 350. gólját –, Navas pedig ment a bal oldalra... Még a félidő előtt biztos, ami biztos, berámolt egy újabb gólt a Barcelona (szám szerint a hatodikat), Fabregas löbbölt szenzációsan a vendégek védelme mögé, ahol Xavi megelőzte a kapust és hat méterről a kapuba továbbított amolyan karatés mozdulattal. (6–0)

Az első félidőben megnyerte a meccset a Barcelona, a második gyakorlatilag csak formalitás volt, ám Neymar 64. percbeli beállítása tartogatott még izgalmakat. A nyáron érkezett brazil támadó aktív volt, gólt azonban nem tudott szerezni első tétmeccsén.

Nem úgy Pedro, aki a 73. percben megszerezte második találatát a meccsen, egy rendkívül furcsa jelenet végén: a vendégek szabadrúgást kaptak, amit Pedro López hanyagul hátra gurított, Fabregas lecsapott a kóbor labdára, majd addig cipelte, hogy szerelték, így lett jó Pedrónak, aki nyolc méterről az üres kapuba lőtte a hazaiak hetedik gólját. (7–0)

A Barcelona – mely legutóbb 1939-ben kapott ki idénynyitón, akkor a városi rivális Espanyoltól – tehát első sikerét aratta Tata Martino vezetőedzővel a bajnokságban, ráadásul a klub történetének legnagyobb különbségű sikerét aratta nyitó meccsen.

PRIMERA DIVISIÓN
1. FORDULÓ
Barcelona–Levante 7–0 (A. Sánchez 3., Messi 12., 41. – a másodikat 11-esből, Daniel Alves 24., Pedro 26., 73, Xavi 45.)