A Barcelona egy góllal nyert Madridban

2010.09.19. 21:03
Messi szép gólt szerzett, de a találkozó végén megsérült (Fotó: Reuters)
Egygólos győzelmet aratott a Barcelona az Atlético Madrid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában. A vezetést Lionel Messi szerezte meg a katalánoknak, erre azonban még Raúl Garcia révén volt válasza a hazaiaknak. A győztes találatot Gerard Piqué rúgta még a találkozó 33. percében.

Az Hércules elleni meglepő hazai vereség után Madridban kellett javítania a Barcelonának. A találkozó elején úgy tűnt, nem is lesz nehéz dolga a bajnokcsapatnak.

PINTÉR BEMUTATKOZOTT

A liga vasárnap délutáni mérkőzésein bemutatkozott a Zaragozában az MTK-tól igazolt Pintér Ádám, aki a 61. percben lépett pályára, de csapata 2–0-ra kikapott a Racing Santandertől. Egyaránt 2–1-re nyert a Valencia és a Villareal is, előbbiek a Barcelonát korábban megtréfáló Hérculest győzték le (ráadásul az 52. perctől emberhátrányban játszottak), és ezzel hibátlan teljesítménnyel vezetik a tabellát.

Már a 13. percben megszerezte a vezetést a Barca: Pedro adott remek ütemű labdát a védelem mögé bemozduló Lionel Messinek. Az aranylabdás klasszis pedig nemes egyszerűséggel pöckölte el a labdát a kimozduló De Gea mellett.

Természetesen a Barcelona jóval többet birtokolta a labdát riválisánál, az első félidő első felében azonban újabb nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Sőt, a hazaiak Raúl Garcia fejesével egyenlítettek is a 25. percben.

Sokáig azonban nem örülhettek az Atlético hívei, Gerard Piqué a 33. percben ugyanis a tizenhatoson belül vehette a labdát, s bombázott közelről a kapuba.

A Barcelona jóval többet birtokolta a labdát a mérkőzésen, a második félidő elején helyzeteket is kialakított, az újabb gól azonban csak nem akart megszületni. Az Atlético viszont még a Barca kapujáig se nagyon tudott eljutni.

MESSI SÉRÜLÉSE
A mérkőzés hajrájában a Tomás Ujfalusi csúnyán beletalpalt az első gólt szerző Lionel Messibe, akit hordágyon vittek le a pályáról. A hazaiak cseh védőjét kiállította a játékvezető.A Marca információi szerint 15 napot kell kihagynia Messinek, a spanyol újság úgy tudja, hogy az argentin aranylabdás jobb bokaszalagja sérült meg Ujfalusi belépőjét követően.

A 77. percben David Villa dönthette volna el végérvényesen az összecsapást, de hiába vitte el a labdát De Gea mellett, a mérkőzésen remekült teljesítő hazai kapus még vissza tudott vetődni a labda útjába.

80. perben José Antonio Reyes kapáslövése ment nem sokkal mellé, majd Messi hagyott ki egy Villáéhoz hasonló helyzetet.

Az utolsó tíz percben aktívabb lett a hazai csapat, az egyenlítésre azonban nem nagyon volt esélye. A Barcelona megérdemelten nyert, ám Pep Guardiola vezetőedző nem lehetett felhőtlenül boldog az összecsapás után: a találkozó végén ugyanis Messit hordágyon vitték le a pályáról. Egyelőre még nem lehet tudni, hogy milyen súlyos az argentin sérülése.

ATLÉTICO MADRID–BARCELONA 1–2

PRIMERA DIVISIÓN
3. FORDULÓ
Atlético Madrid–Barcelona 1–2 (R. García 25., ill. Messi 13., Piqué 33.)
KORÁBBAN
Hércules–Valencia 1–2 (Trezeguet 43. - tizenegyesből ill. Mata 2., P. Hernández 23.)
Levante–Villareal 1–2 (Caicedo 90., ill. Nilmar 16., 42.)
Racing Santander–Zaragoza 2–0 (Henrique 76., Nahuelpan 90.)