A Barca néggyel válaszolt a 3000. gólra

2013.10.05. 23:53
Neymar esett, kelt, gólpasszt adott és gólt lőtt a Valladolid ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 8. fordulójában a Barcelona 4–1-re nyert otthon a Real Valladolid ellen. A vendégek a 10. percben vezetést szereztek, ami egyben a Barca 3000. kapott gólja volt a spanyol liga történetében, ám Alexis Sánchez két, illetve Xavi és Neymar egy-egy találatával fordított a katalán óriás.

A Barcában Andrés Iniesta és Sergio Busquets csak a kispadon kezdett, Lionel Messi sérülése miatt Neymarra nagyobb szerep hárult a támadásokban. Az már az elején látszott, hogy a vendég Real Valladolid megelégszik a kontrákkal és a pontrúgásokkal is a Camp Nouban.

S lám, a Valladolid rögtön az első helyzetéből betalált a 10. percben! Ebert bal oldali szögleténél Javi Guerra emelkedett Adriano szorításában, s könnyedén a hosszú alsóba csúsztatott. 0–1

Nem mellesleg ez volt a 3000. gól, amit a Barcelona a spanyol bajnokságban történetében kapott. Érdekességkép, a Real Madrid kettővel kevesebbnél jár.

A katalán publikumnak csak négy percig kellett búslakodnia, a chilei Alexis Sánchez ugyanis bődületes nagy gólt ragasztott 18 méterről a bal felsőbe válaszul. 1–1

S így a Barcelona sorozatban 64. bajnokiján is betalált legalább egyszer.

A szünetig a Valladolid jól tartotta magát, sőt, ha támadói kissé jobban koncentrálnak, a gyors ellentámadásokból akár újabb gólt, gólokat érhetett volna el. A Barca a papírformának megfelelően nyomás alatt tartotta az egyébként jól védő Diego Marino kapuját. Neymar például kifejezetten aktív volt, fordulás előtt nem sokkal kétszer is nagy helyzetben esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyes, pedig a visszajátszások alapján meggondolandó lett volna.

A második félidőben hamar lekerült a teher a hazaiakról: Neymar szép cselek után elegánsan passzolt Tellóhoz balra, az ifjú támadó centerezett, Xavi pedig tanárian, kifordított belsővel a bal alsóba lőtte a labdát közelről. 2–1

Bő tíz perccel később újfent tapsolhattak a Barca-hívek: Neymar nem először jó ütemben passzolt Sánchez elé, aki könnyedén lőtt a hosszú alsóba. 3–1

Itt dőlt el a meccs, a Valladolid talán elvesztette a hitét, jött is a negyedik a 70. percben. Xavi sarokkal tette le a labdát Alexis Sáncheznek, aki meglőhette volna harmadik gólját, de inkább a remekül futballozó Neymarhoz gurított, aki egy igazítás után jobbal a bal alsóba lőtt. 4–1

Aztán Neymar harmadszor is hasra esett a tizenhatoson belül, de Fernando Teixeira Vitienes játékvezető ezúttal sem találta a sípját.

A hajrában nem történt sok említésre méltó dolog. A Valladolid egyszer betalált Víctor Valdés kapujába, de már sípszó után. Alexis Sánchez előtt pedig újabb lehetőség adódott, de közelről pont Marino kezébe bólintott.

A Barcelona nyolcadik bajnokiját is megnyerte a mostani szezonban, így továbbra is hibátlanul vezeti a Primera Divisiónt.

Gerardo Martino lett egyébként az első edző, aki első nyolc spanyol bajnokiját egyaránt megnyerte. A Barca előtt pedig háromszor fordult elő, hogy egy együttes nyolc győzelemmel rajtoljon: a Real Madrid 1961-ben, 1968-ban és 1987-ben. Érdekesség, mindhárom esetben a Madrid lett a bajnok az idény végén.