A Barca Adriano-bombával nyert Málagában

2013.08.25. 22:51
A Barcelonának meg kellett szenvednie a három pontért Málagában (Fotó: Reuters)
Második mérkőzését is megnyerte a címvédő Barcelona a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A katalánok a 2. fordulóban Adriano bombagóljával 1–0-ra nyertek a Málaga otthonában. A Sevilla 0–0-s döntetlent ért el a Levante vendégeként.

Öt esztendő elteltével ismét egy Bernd Schuster vezette együttes ellen mutathatta meg tudását a bajnoki címvédő Barcelona. A német tréner még a 2007–2008-as idényben, a Real Madrid edzőjeként két ízben is legyőzte a katalán óriást a ligában. Még korábban pedig a Lenvate és a Getafe edzőjeként is kipróbálhatta magát a spanyol futball egyik legnagyobb klubja ellen – több-kevesebb sikerrel.

A nyáron kulcsjátékosokat veszítő Málaga az első negyvenöt percben szinte minden erejét a védekezésre összpontosította. Játékban nem nagyon tudott jelentős helyzetet kialakítani Víctor Valdés kapuja előtt – bár egy-egy szöglet vagy szabadrúgás során a barcelonai kapusnak is résen kellett lennie.

A Barcelona viszont hozta a tőle megszokott, nyomasztó mezőnyfölénnyel párosuló támadófutballt. A katalán támadások főszereplői ezúttal Cesc Fabregas, Alexis Sánchez és Andrés Iniesta voltak, a sérült Lionel Messi el sem utazott Málagába, a nyári igazolás Neymar pedig ismét a kispadra lett nevezve – ami szemmel láthatóan ezúttal sem nyerte el tetszését.

A hazai védelem viszont hősiesen állta a sarat, a kapus Willy Caballero is sorra mutatta be a védéseket – igaz, nagy bravúrt csak egy alkalommal kellett bemutatnia a félidő során (Sánchez közeli fejesénél).

A szünetig csupán egy-két perc volt hátra, amikor a pihentetett Daniel Alves helyén játszó Adriano merészet gondolva, befele tolta a labdát, majd ballal a hosszú alsót vette célba messziről, a labda pedig Caballero kezei mellet a kapuba suhant. A lövés vitathatatlanul szép volt, de a Málaga kapusa bizony alaposan mellényúlt a labdának. 1–0

A brazil gólszerzőt a szünetben egyébként le kellett cserélni, mert jobb lábában izomfájdalmakra panaszkodott. Helyét a honfitárs Daniel Alves vette át.

A második játékrész első említésre méltó eseménye (leszámítva, hogy Neymar elment melegíteni) az 58. percben jött, akkor Xavi szabadrúgása után Gerard Piqué háttal (!) csúsztatta kapura a labdát, ami végül a lécen csattant, onnan pedig ki – bár a játékvezető valamiért szögletet ítélt.

A Barca támadógépezete kissé döcögősre vette a figurát, a keményebb szabálytalanságok pedig egyre jobban teret nyertek – mindkét oldalon. Ebbe a felpaprikázott hangulatú közegbe kellett Neymarnak beállnia a 62. percben, hogy új lendületet vigyen Gerardo Martino együttesébe.

De a játék képe nem változott meg egy csapásra, sőt, a Málaga majdnem egyenlített. Egy gyönyörű kontra végén Roque Santa Cruz kapott labdát, kicselezte Valdést és az alapvonalról balról középre passzolt, ahol Fabrice egy átvétel után ballal próbálkozott, de a rosszul eltalált labda a jobb kapufát találta el a blokkolni készülő Piqué, Javier Mascherano páros mellett.

A hajrában még Neymar szabadrúgásból dolgoztatta meg Caballerót egy szép lövéssel, a Málagánál meg Schuster a játékvezetővel pörölt néhány vitatható ítélet nyomán, játékosai pedig inkább Valdés kapuját próbálták bevenni – Sebastián Fernández remek fejesénél például óriásit védett a világbajnok kapus. Neymarnak is jutottak izgalmas pillanatok, előbb saját bőrén tapasztalhatta meg, milyen az, ha Jesús Gámez határozottabban nekimegy valakinek, majd szép cselek után lövése egy védő lábáról a léc fölött suhant el.

A végén a Barca játékából lejött, az egygólos győzelemért is ugyanannyi pont jár, mint a fölényesebbért, így maradt az 1–0, a Barcelona így második meccsét is megnyerte a bajnokságban, míg a Málaga a másodikat is elvesztette – ismét 1–0-ra.

Érdekesség, hogy a ligában eddig két együttes nem tudott még gólt szerezni (Málaga, Levante). Épp az a kettő, amellyel a Barcelona az első két körben játszott.