A Girona a Cádiz lelépésével jutott ki az európai porondra

M. B.M. B.
2024.04.20. 23:05
Miguel Gutiérrez (jobbra) két gólpasszal vezette győzelemre a Gironát (Fotó: Getty Images)
A Girona 4–1-re legyőzte odahaza a Cádizt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában.

Kilenc percig sem bírta ki Gironában a kiesés elől menekülő Cádiz védelme: Savinho okoan ívelte a labdát az ötösre, ahonnan Eric García bólintott a kapuba. A 22. percben szépségdíjas akció végén duplázta meg előnyét a katalán együttes, Miguel Gutiérrez zseniálisan sarkazott Iván Martín elé, aki a hosszú sarokba helyezett.

A fordulás után minden mindegy alapon támadtak a vendégek, de nem tudtak élni a lehetőségeikkel, ezt pedig góllal büntették a piros-fehérek: elsőként Artem Dovbik lőtt bal külsővel az ötösről a hálóba – az ukrán a bajnoki góllövőlista élére állt 18 találattal. A 81. percben Gonzalo Escalante gólvonal mögül kikanalazott fejesével szépített a Cádiz, de egy perccel később jött Portu, aki eltolta a labdát a kapujából rossz ütemből kirontó Ledesma mellett, majd az üresen tátongó kapuba lőtt, beállítva a 4–1-es végeredményt.

Győzelmével a Girona matematikailag is bebiztosította az európai kupaszereplést – három pontjával a Konferencialiga-indulást jelentő hetedik helynél lejjebb nem végezhet. Eközben a Cádiz egyre nehezebb helyzetben van, hátránya hat pont a bennmaradó helyen álló, de a hétvégén még nem játszó Mallorca mögött.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Girona–Cádiz 4–1 (E. García 9., I. Martín 22., Dovbik 71., Portu 82., ill. Escalante 81.)
Korábban
Celta Vigo–Las Palmas 4–1 (Aspas 37., 76., Swetberg 39., Duvikasz 71., ill. Herzog 11.)
Rayo Vallecano–Osasuna 2–1 (Chavarria 80., Palazón 84., ill. M. Gómez 29.)
Valencia–Real Betis 1–2 (Pepelu 66. – 11-esből, ill. Ayoze Pérez 19., 77.)