La Liga: Correa és Llorente duplázott, az Atlético alaposan elverte a Las Palmast

VÉGH JÁNOSVÉGH JÁNOS
2024.02.17. 15:59
Előbb Llorente (középen), majd Correa is duplázott (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 5–0-ra kiütötte a Las Palmast a spanyol labdarúgó La Liga 25. fordulójának szombati játéknapján.

Hiába uralták a mezőnyt nagyobb részt a vendégek, ez semmit sem ért számukra a mérkőzésen, amelyen Marcos Llorente hamar megkezdte a gólgyártást. A 15. percben egy védőről pattant elé labda, majd közelről megszerezte a vezetést, öt perccel később pedig egy hatalmas vendég hibát követően Ángel Correa átadásából duplázott.

Correa igyekezett felzárkózni csapattársa mögé: a második félidőt Koke finom előre ívelése után egy kapásgóllal kezdte, majd tizenegyesből is betalált. A hajrában a csereként beálló Memphis Depay az ötödik gólt is a léc alá lőtte, kialakítva a végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Atlético Madrid–Las Palmas 5–0 (M. Llorente 15., 20., Á. Correa 47., 62. – a másodikat 11-esből, Depay 87.)
Osasuna–Cádiz 2–0 (Budimir 63., 90+1.)