La Liga: ismét hátrányból felállva nyert az éllovas Girona

B. A.B. A.
2023.11.11. 20:54
(Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában a Girona hátrányból felállva 2–1-re nyert a Rayo Vallecano vendégeként, így továbbra is vezeti a tabellát. A Real Sociedad a hosszabbításban két gólt szerezve 3–1-re győzött az Almería ellen. A Getafe a Granadával, a Las Palmas az Osasunával játszott 1–1-es döntetlent.

RAYO VALLECANO–GIRONA

A forduló előtt listavezető Girona a Rayo Vallecanóhoz látogatott, amely az elmúlt kilenc tétmeccsén nem talált legyőzőre. A hazaiak már az ötödik percben vezetést szereztek, Isi Palazón találta meg a tizenhatoson belül Álvaro Garcíát, aki átvette a labdát, majd a bal kapufa segítségével a kapuba lőtt.

A folytatásban is a Rayo dominált, a félidő vége előtt azonban a katalán csapat vette át az irányítást. Artem Dovbik kapott labdát teljesen üresen a tizenhatoson belül, átvette, és a kapu bal oldalába helyezett. Az ukrán támadónak ez már a hetedik gólja volt a spanyol bajnokság mostani idényében.

A második félidő is eseménydúsan indult, felváltva jöttek a helyzetek mindkét oldalon. A legnagyobb lehetőség Óscar Trejo előtt adódott, a Gironát csak a léc mentette meg a második kapott góltól az 55. percben. Tíz perccel később aztán a katalán csapat Sávio révén megbüntette a kihagyott lehetőséget.

Véget ért a hazaiak veretlenségi sorozata, míg a Girona a győzelmével megerősítette helyét a tabella élén. A katalán klub egyébként a legutóbbi négy bajnokijából hármat úgy nyert meg, hogy hátrányból kellett felállnia.1–2

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ALMERÍA–REAL SOCIEDAD

A csendesebb első félidő után Benat Turrientes talált a kapuba, kezezés miatt a VAR érvénytelenítette a találatot az 58. percben. Nem sokkal később már a videobíró sem mentette meg az Almería kapuját. Aritz Elustondo szögletét Mikel Oyarzabal váltotta gólra.

Negyedórával később Lazaro veszélyeztetett, az Alex Remiróról kijövő labdára pedig Sergio Arribas csapott le, majd követlen közelről kiegyenlített. Döntetlennel érkeztek meg a felek a tízperces hosszabbításba, amikor az Almería egyik védője kézzel ért a labdába, így tizenegyeshez jutottak a vendégek. Carlos Fernández állt a labda mögé, és magabiztosan a kapu jobb oldalába talált. Az Almería próbálkozott az egyenlítéssel, ám újabb gólt Martin Zubimendi révén csak a Sociedad szerzett.

Az Almería továbbra is – nyeretlenül – a bajnokság utolsó helyén áll.1–3

GRANADA–GETAFE

A Getafe rögtön a második percben vezetést szerzett. Mason Greenwood tálalt Borja Mayoral elé, aki bepasszolta a labdát az üres kapuba. Az első félidő hajrájában egyenlítettek a hazaiak. Carlos Neva ugratta ki Gonzalo Villart, a 25 éves spanyol pedig a bal felső sarokba talált. Több gól nem születetett, a Getafe az elmúlt hét bajnokijából hatodik alkalommal játszott döntetlent.

OSASUNA–LAS PALMAS

Szintén a vendég Las Palmas szerzett vezetést a másik kora esti mérkőzésen, Alberto Moleiro jobb felső sarkot lőtte ki a 70. percben. Az Osasuna gólvágója,Ante Budimir azonban négy perccel később fejessel válaszolt, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Girona
1–2 (Álvaro García 5., ill. Dovbik 42., Sávio 65.)
Almería–Real Sociedad 1–3 (Arribas 76., ill. Oyarzabal 62., C. Fernández 90+1. – 11-esből, Zubimendi 90+5.)
Granada–Getafe 1–1 (Villar 45+4., ill. Mayoral 2.)
Osasuna–Las Palmas 1–1 (Budimir 74., ill. Moleiro 70.)

KÉSŐBB
21.00: Real Madrid–Valencia (Tv: Spíler2)

VASÁRNAP
14.00: Mallorca–Cádiz (Tv: Spíler2)
16.15: Barcelona–Alavés (Tv: Spíler2)
18.30: Sevilla–Real Betis (Tv: Spíler2)
21.00: Atlético Madrid–Villarreal (Tv: Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Celta Vigo 4–3(Sancet 37., Guruzeta 45+5., 52., Berenguer 90+8. – 11-esből, ill. Aspas 25., Bamba 41., J. Larsen 66.)

1. Girona 13 11 1 1 31–16 +15 34
2. Real Madrid 12 9 2 1 23–8 +15 29
3. Barcelona 12 8 3 1 24–12 +12 27
4. Atlético Madrid 11 8 1 2 26–11 +15 25
5. Athletic Bilbao 13 7 3 3 25–17 +8 24
6. Real Sociedad 13 6 4 3 23–16 +7 22
7. Betis 12 5 5 2 16–15 +1 20
8. Valencia 12 5 3 4 15–13 +2 18