La Liga: két hatalmas gól, Las Palmas-i siker a Villarreal otthonában

B. D. K.B. D. K.
2023.10.08. 16:07
Idegenben nyert a Las Palmas (Fotó: Getty Images)
A Las Palmas 2–1-re nyert a Villarreal otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Hiába dolgozott ki több helyzetet a Villarreal, a Las Palmas szerezte meg a vezetést a szünet előtt. Saul Coco lőtt hatalmas szabadrúgásgólt – már ahogy a labda mögé állt, lehetett sejteni, hogy nagy durranás lesz (0–1).

A második félidő elején is eredményesek voltak a vendégek, Marc Cardona értékesítette higgadtan a megítélt büntetőt (0–2).

A hosszabbításban azért a szépítés összejött a hazaiaknak, Gerard Moreno is a tizenhatoson kívülről szerzett szépségdíjas találatot (1–2).

A kiesés elkerülése szempontjából fontos mérkőzést nyert meg a Las Palmas, míg a Villarreal egyre nagyobb gondban van.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Villarreal–Las Palmas 1–2 (Gerard Moreno 90+2., ill. Coco 45+2., Cardona 51. – 11-esből)
Később
16.15: Atlético Madrid–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
18.30: Alavés–Real Betis
18.30: Celta Vigo–Getafe
21.00: Granada–Barcelona (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Cádiz–Girona 0–1 (A. García, 59.)
Real Madrid–Osasuna 4–0 (Bellingham 9., 54., Vinícius Jr. 65., Joselu 70.)
Mallorca–Valencia 1–1
(D. Rodriguez 5., ill. D. López 45+3.)
Sevilla–Rayo Vallecano 2–2 (D. Sow 50., En-Nesziri 90+7., ill. Valentín 21., Á. García 26.)