La Liga: Brais Méndez fejese három pontot ért a Real Sociedadnak

2023.10.21. 16:12
Brais Méndez (jobbra) a második gólját szerezte ebben az idényben (Fotó: Getty Images)
A Real Sociedad 1–0-ra legyőzte a Mallorcát a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának szombati játéknapján.

Győzelemmel tért vissza a La Ligába a Real Sociedad. A válogatott szünet előtt a baszkok a második vereségüket szenvedték el az Atlético Madrid ellen, szombaton azonban ismét visszatértek a győztes útra, legyőzték a Mallorcát.

A gól nélküli első félidő után a második játékrész közepén felpörögtek az események, csereként beállt a ligában szeptember legjobbjának választott Kubo Takefusza, s a japán a 64. percben ki is osztott egy gólpasszt. Jobb oldali beadására Brais Méndez érkezett középen, s magabiztosan fejelt a léc alá. Három perccel később majdnem kettőre növelte az előnyét a hazai csapat, ám Mikel Oyarzabal találatát les miatt érvénytelenítették.

Annak ellenére, hogy a vendégek a második félidőben többször is ellenfelük kapuja elé kerültek, maradt az 1–0, így a Real Sociedad megelőzte a tabellán az Athletic Bilbaót, és fellépett az 5. helyre. A Mallorca maradt a 15., ugyanakkor a forduló után még kieső helyre is visszacsúszhat.

Még egy perc sem telt el a Getafe–Betis mérkőzésből, amikor a vendégek Marc Roca révén megszerezték a vezetést. Előnyük viszont nem tartott sokáig, a 17. percben Diego Rico beadása után Borja Mayoral fejelt a kapuba. Ezt követően a gólok már nem, a sárga lapok azonban nagy számban estek, a játékvezető hét játékost és a hazaiak vezetőedzőjét, José Bordalást is figyelmeztette. A Betis az egy pontnak köszönhetően megelőzte a Rayo Vallecanót, míg a Getafe maradt a 12. helyen.