La Liga: Kubo gólja csak egy pontot ért a Sociedadnak

M. B.M. B.
2023.08.12. 20:17
Kubo Takefusza továbbra is húzóember San Sebastiánban (Fotó: Getty Images)
A Real Sociedad hazai környezetben játszott 1–1-es döntetlent a Gironával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójában. A szombati játéknap második meccsén a Las Palmas és a Mallorca találkozóján is 1–1-es döntetlen született.

REAL SOCIEDAD–GIRONA

Már az ötödik percben gólt ünnepelhettek az előző évadot a negyedik helyen záró Real Sociedad hívei, Aihen Munoz lapos beadását a hosszú oldalon teljesen üresen érkező Kubo Takefusza helyezte a kapu jobb oldalába – a rövid sarkot lezárni igyekvő Gazzaniga tehetetlen volt.1–0

Az utolsó 20 percben egyenlített az addig még a kaput eltalálni sem képes Girona. A katalánok gólját két ukrán légiós hozta össze, a frissen becserélt Artem Dovbik bólintotta a hálóba Cihankov beívelését. 1–1

A hazaiak a 95. percben eldönthették volna a meccset, de Olasagasti ordító ziccerben hibázott, így pontosztozkodással zárult a találkozó.

LAS PALMAS–MALLORCA

Két tizenegyest, de csak egy gólt hozott a Las Palmas–Mallorca ütközet: a Kanári-szigeteki gárda Jonathan Viera révén értékesítette a VAR segítségével megadott büntetőt, ellenben a baleári együttes részéről Muriqi a keresztlécet találta telibe. A 70. percben aztán összejött az egyenlítés a vendégeknek, Raíllo vette be az újonc kapuját. A maradék időben több gól már nem született, így döntetlennel zárult a két szigetcsoport rangadója.