La Liga: ismét Bellingham volt a hős, továbbra is hibátlan a Real!

M. B.M. B.
2023.08.25. 23:39
Jude Bellingham egyelőre megállíthatatlan a Real Madridban (Fotó: Getty Images)
Nem született gól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának nyitómeccsén, melynek keretén belül a Las Palmas a Real Sociedaddal csapott össze. A késő esti mérkőzésen a Real Madrid 1–0-ra nyert a Celta Vigo vendégeként.

LAS PALMAS–REAL SOCIEDAD

Az újonc kanári-szigeteki együttest Francisco Garcia Pimienta személyében Pep Guardiola egyik tanítványa vezette vissza az élvonalba, s a katalán szakember egy szinttel feljebb sem adta fel a sokpasszos, pozíciós játékra épülő harcmodort. Ez olyannyira működött, hogy az első félidőben a Las Palmas lefocizta a Real Sociedadot, s ugyan a fordulás után valamelyest kiegyenlítődtek az erőviszonyok, a sárga-kék mezes együttes 11 kapura lövéssel zárta a találkozót, amiből öt találta el a kaput.

Mindeközben a baszk együttes nyolc kapura lövéséből csupán egy találta el a hazai kaput – végső soron azonban mindez lényegtelen volt, mivel gól nem született, így Kubóék zsinórban harmadszor is döntetlent könyvelhettek el a bajnokságban, s továbbra is nyeretlenek ebben az idényben.

CELTA VIGO–REAL MADRID

Nem indult jól a mérkőzés a Real Madrid szempontjából: a Celta előbb gólt szerzett – Larsen sarkazását támadó szabálytalanság miatt érvénytelenítette a VAR –, majd a 18. percben megsérült Vinícius combhajlító izma: a villámléptű brazil helyére Joselu állt be.

A királyi gárda az első félidő hátralevő részében nem tudta kijátszani a szervezetten védekező vigói csapat hátsó alakzatát, egészen a 67. percig, amikor a hazai kaput védő Iván Villar elkaszálta a kiugró Rodrygót – tizenegyeshez jutottak a blancók. A labda mögé a sértett állt, de a bal alsóba tartó próbálkozását kiváló intuícióval védte a Celta kapusa.

A hajrában aztán megvillant – ki más? – a Real nyári csúcsigazolása, Jude Bellingham. Toni Kroos szögletét Joselu csúsztatta a kirobbanó formában levő angol középpályás kobakjára, aki idénybeli negyedik találatát jegyezve bólintott a Celta hálójába. 0–1

A hátralevő percekben több találat már nem született: zsinórban a harmadik meccsét is behúzta Carlo Ancelotti együttese, Bellingham pedig bombaformában van – középpályás létére három találkozón négy gólt jegyez.