La Liga: tartalékos Real Madrid győzött a Getafe ellen

R. P.R. P.
2023.05.13. 22:55
Carlo Ancelotti és a labda (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában Marco Asensio találatával a Real Madrid 1–0-ra legyőzte a Getafét.

A madridiak már nem a bajnokságot, hanem a Manchester City elleni BL-elődöntő visszavágóját helyezik előtérbe, ezért nélkülözték a legnagyobb sztárjaikat. Karim Benzema, David Alaba, Rodrygo és Dani Carvajal (ő eltiltás miatt) nem volt a keretben sem, míg Toni Kroost, Antonio Rüdigert, Luka Modricot és Vinícius Júniort is csak a cserepadra ültette Carlo Ancelotti.

Így fordulhatott elő, hogy Eden Hazard tavaly szeptember óta először léphetett pályára kezdőként bajnokin. Federico Valverde a 200. mérkőzését játszotta a Real Madridban, minden sorozatot figyelembe véve. Uruguayiként ez a második legtöbb a királyi gárdában, csak a klublegenda José Santamaría előzi meg 337 meccsel.

A szünetig nem esett gól. A második játékrész kezdetekor már Kroos is a pályán volt. Később Modric és Vinícius is bejött.

A Real a 70. percben törte meg a Getafe ellenállását, Marco Asensio megpattanó lövésével szerezte meg a vezetést.

A hazaiak masszívan tartották az egygólos előnyt – így is ért véget a találkozó.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Real Madrid–Getafe 1–0
(Asensio 70.)
Korábban

Real Sociedad–Girona 2–2 (Oyarzabal 5. – 11-esből, D. Silva 24., ill. Couto 37., Stuaniqw 45+3.)
Kiállítva: Romeu (87., Girona)

Osasuna–Almería 3–1 (Budimir 46., Abde 51.. Moi Gómez 81., ill. Lázaro 90+2.)
Villarreal–Athletic Bilbao 5–1
(Baena 24., 90., Jackson 37., 50., A. Paredes 61., – öngól. ill. Sanchet 45+3.)