La Liga: csak ikszelt a Barca, hat pont a Real Madrid előnye

2016.11.27. 22:49
A Barcelona nagyon megszenvedett a Sociedaddal (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában a Barcelona 1–1-es döntetlent játszott a Real Sociedad otthonában. A katalánok hátránya immár hat pont a listavezető Real Madrid mögött.

Viszonylag kiegyenlített első félidőt követően (bár érdekes módon a Real Sociedadnak volt több helyzete) a második játékrészben pörögtek fel az események. De nem úgy, ahogy a „gránátvörös-kékek” elképzelték azt.

Az ügyetlenkedő Barca-védők között Carlos Vela lépett ki az 53. percben, akinek lövését még védte Marc-Andre ter Stegen, de a kipattanót Willian José a kapuba fejelte. A második félidő elején tehát hátrányba kerültek a katalánok.

A brazil támadó a hatodik gólját szerezte hazai pályán ebben a bajnokságban. Nála többet senki sem szerzett a „saját otthonába" az idényben a La Ligában.

Mindössze hat percig vezetett azonban a Sociedad, ugyanis Lionel Messi ekkor egyenlített. Neymar húzott el a 16-os bal oldalánál, majd középre adott labdájára remek ütemben érkezett az argentin aranylabdás. Közelről pedig nem okozott neki a kapuba továbbítani a labdát.

Messi a legutóbbi hét kapuralövéséből öt gólt szerzett. De ez a remek statisztikai adat sem ért győzelmet, a Barcelona ismét pontokat hullajtott.

A döntetlen egyben azt is jelenti, hogy a listavezető Real Madridnak immár hat pont az előnye a második Barcelonával szemben.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ

Real Sociedad–FC Barcelona1–1 ( Willian José 53., ill. Messi 59.)
KORÁBBAN
Celta Vigo–Granada 3–1
(Aspas 23., Bongonda 39., P. Diop 90., ill, Kravec 87.)

Osasuna–Atlético Madrid 0–3 (Godín 36., Gameiro 37., Carrasco 90.)
Villarreal–Alavés 0–2 (Ibai Gómez 8., Camarasa 17.)
Málaga–Deportivo La Coruna 4–3(M. Santos 21., 56. – az elsőt 11-esből, S. Ramírez 40., Ontiveros 92., ill. Borges 4., 82. – az elsőt 11-esből, Andone 72.)
Real Madrid–Sporting Gijón 2–1
(C. Ronaldo 5., 18. – az elsőt 11-esből, ill. Carmona 35.)
Espanyol–Leganés 3–0 (Moreno 47., Piatti 51., 88.)
Sevilla–Valencia 2–1 (Garay 53. – öngól, Pareja 75., ill. El Haddadi 65.)
Eibar–Betis 3–1 (Pedro León 19., Enrich 23., Kike 93., ill. Rubén Castro 84.)

1. Real Madrid 13 10 3 36–11 +25 33
2. Barcelona 13 8 3 2 33–14 +19 27
3. Sevilla 13 8 3 2 24–18 +6 27
4. Atlético Madrid 13 7 3 3 28–11 +17 24