La Liga: a Bayern volt csatára mentett pontot a Málagának

2016.01.10. 20:20
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában az Eibar hazai pályán 2–1-re megverte az Espanyolt, ezzel sorozatban a harmadik győzelmét aratta az első osztályban, amivel beállította a klubrekordot. A házigazdák első gólját Inui Takasi jegyezte, aki a La Liga történetének negyedik japán gólszerzője.

A Málaga idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Las Palmasszal, a vendégek egyenlítő gólját a Bayern München korábbi csatára, Roque Santa Cruz szerezte, aki először volt eredményes a bajnokságban. Ez volt az első meccs a spanyol élvonal mostani fordulójában, amelyen nem hazai siker született.Málaga idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Las Palmasszal, a vendégek egyenlítő gólját a Bayern München korábbi csatára, Roque Santa Cruz szerezte, aki először volt eredményes a bajnokságban. Ez volt az első meccs a spanyol élvonal mostani fordulójában, amelyen nem hazai siker született.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
19. FORDULÓ

Eibar–Espanyol 2–1 (Inui 15., Borja Bastón 74. – 11-esből, ill. Jordán 22.)
Las Palmas–Málaga 1–1 (Tana 51., ill. Santa Cruz 72.)
KÉSŐBB
20.30: Celta Vigo–Atlético Madrid (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Villarreal–Sporting Gijón 2–0 (Bakambu 26., 51.)
Real Sociedad–Valencia 2–0 (Jonathas 79., 82.)
Szombaton játszották

Real Madrid–Deportivo La Coruna 5–0 (Benzema 15., 91., Bale 22., 49., 63.)
Getafe–Betis 1–0 (Á. Vázquez 57.)
Sevilla–Athletic Bilbao 2–0 (Gameiro 24., 59. – a másodikat 11-esből)
Barcelona–Granada 4–0
(Messi 8., 14., 57., Neymar 83.)

Levante–Rayo Vallecano 2–1 (Deyverson 72., J. L. Morales 81., ill. P. Hernández 83.)

1. Barcelona 18 13 3 2 44–15 +29 42
2. Atlético Madrid 18 13 2 3 25–8 +17 41
3. Real Madrid 19 12 4 3 52–18 +34 40
4. Villarreal 19 12 3 4 26–16 +10 39
5. Celta Vigo 18 9 4 5 28–25 +3 31
6. Eibar 19 8 6 5 27–20 +7 30
7. Sevilla 19 8 5 6 26–21 +5 29
8. Athletic Bilbao 19 8 4 7 27–22 +5 28