Minimálüzemmódban, simán jutott négy közé a rekorder Real

2014.01.28. 20:58
A gólszerző Jesének több szép megmozdulása is volt a meccsen, de az Espanyol ellen hiányzott a látványosság <br />(Fotó: Action Images)
A spanyol Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Real Madrid ismét legyőzte 1–0-ra az Espanyolt, így 2–0-s összesítéssel búcsúztatta barcelonai ellenfelét. A blancók Jesé találatával nyertek, Cristiano Ronaldo több helyzetet kihagyott, az ő jó játéka nélkül pedig kifejezetten unalmasra sikerült a második félidő.

Kényelmes előnyből, de nem kényelmesen kezdte a visszavágót a Real Madrid: a blancók már az első percekben a kapuja elé szorították az Espanyolt, és a 7. percben meg is szerezték a vezetést. A gólban legalább annyi érdeme volt az előkészítő Xabi Alonsónak, mint az akciót befejező Jesének, ugyanis a középpályás kitűnő labdával szolgálta ki társát. 1–0

HOSSZÓRA NYÚLT ELŐKÉSZÍTÉS
Az elmúlt években amúgy gyakran asszisztkirályként tündöklő Xabi Alonsónak 18. szezonbeli meccsén ez volt mindössze az első gólpassza. De legalább megérte várni rá.

Nem sok híja volt, hogy a Real Madrid növelje előnyét, ennek elmaradásáért elsősorban Cristiano Ronaldo és Kiko Casilla volt a „ludas”. Előbbi két nagy helyzetet is kihagyott, egyszer túl hanyagul fejezett be egy szépen előkészített lövőhelyzetet, másodjára pedig nem tudta ellőni a labdát a kapus mellett, aki egyszer Isco megpattanó lövésénél is nagyot védett.

REKORD A CSAPATNAK ÉS CASILLASNAK IS
Az újabb gól nélküli meccsel a Real Madrid és Iker Casillas is rekordot döntött. A blancók immár sorozatban nyolc meccsen nem kaptak gólt, amire nem volt még példa a klub történetében, míg a kapus immár 682 gólmentes percnél jár a kapu előtt, ezzel túlszárnyalta Francisco „Paco” Buyo 1994–1995-ös idényben felállított 658 perces szériáját.

A félidő végére magára talált az Espanyol is, Luís Miguel Pizzinek több szép megoldása is akadt, ám Iker Casillasnak nem kellett védenie. A szünet után a csereként beállt Jhon Córdoba színt vitt a barcelonaiak támadójátékába, de a vendégek nem tudták állandósítani a nyomást a madridi kapura.

Ronaldo újabb helyzetet hagyott ki, s ez mintha el is kedvetlenítette volna, ez pedig azzal járt együtt, hogy erősen visszaesett a Real játéka. Így pedig elég unalmas mederben folyt az összecsapás, amelyet ráadásul a félidő közepén beinduló csere- és sárgadönmping széttördeltté is tett.

A sok sárgának Víctor Sánchez lett a legnagyobb kárvallottja, összeszedett egy teljesen felesleges piros lapot, ezzel pedig végleg eldőlt a párharc. A Real Madrid unalmas meccsen jutott a legjobb négy közé.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
REAL MADRID–ESPANYOL 1–0 (1–0)
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion. V: Teixeira Vitienes
REAL MADRID: Casillas – Arbeloa, Nacho, S. Ramos, F. Coentrao (Pepe, 73.) – Xabi Alonso, Illarramendi, Di María (Casemiro, 87.) – Jesé, Isco (Morata, 81.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
ESPANYOL: Casillla – Capdevila, H. Moreno, Sidnei, R. Rodríguez – Abraham, V. Sánchez – Torje (J. Córdoba, a szünetben), Álex (D. López, 78.), Pizzi (Stuani, 66.) – S. García. Vezetőedző: Javier Aguirre
G: Jesé (7.)
K: V. Sánchez (76.)

Továbbjutott: a Real Madrid, 2–0-s összesítéssel

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ÁGRAJZ SZERINT)
Levante–Barcelona (az 1. mérkőzésen: 1–4)
Real Sociedad–Racing Santander (1. m.: 3–1)
Espanyol–Real Madrid – összesítésben: 0–2
Atlécio Madrid–Athletic Bilbao (1. m.: 1–0)
A többi mérkőzést szerdán, illetve csütörtökön rendezik.

94. VÉGE! A Real Madrid ismét nem kapott gólt, és Jesé találatával 1–0-ra nyert, így 2–0-val lépett a négy közé.

90. Három perc a hosszabbítás.

88. Sidnei is „besárgult”, Moratát buktatta.

87. ESPANYOL-HELYZET. García felívelése után Raúl Rodríguez lőtt közelről mellé.

87. Még egy csere: Di María helyén Casemiro az utolsó percekben.

86. Ramos adta vissza finoman Córdobának a könyököst, ez is sárga.

84. RONALDO MA NEM SZEREZ GÓLT? A Real hetese az ő szintjén tiszta helyzetben, a bal oldalon lépett ki, de hét méterről mellé tüzelt.

81. Újabb csere: Isco le, Morata be.

80.Córdoba kapott sárgát, mert használta a könyökét Sergio Ramosszal szemben.

78. A keveset mutató Álex helyére David López jött.

76. VÍCTOR SÁNCHEZ PIROSAT KAPOTT. A középpályás elsodorta Xabi Alonso elől a labdát a kezével, ez sárga lapot ért, de neki már volt egy, így mehet zuhanyozni.

74. Xabi Alonso lőtt 22 méterről, de „túlhúzta” a labdát, így az a jobb alsó mellett landolt.

73. Csere a Realnál: Coentrao helyére Pepe érkezett.

70. Ezúttal Stuani keménykedett Coentraóval szemben, de ő megúszta a figyelmeztetést.

67. Cristiano Ronaldo besárgult. Sidnei szerelte megelőzve, majd a portugál hátulról próbálta eltalálni, talán nem is járt sikerrel, de a szándék miatt jogos a lap.

66. Pizzi elfáradt, lecserélik, Stuani érkezett a helyére.

64. Isco veszített könnyedén labdát, de szerencséjére az akció végén Pizzi csúnyán fölébikáz.

60. Kicsit leült az összecsapás, erőteljes mezőnyjáték folyik.

56. Casillas nagyot védett, ráadásul Córdoba amúgy is lesen volt.

54. Jesé passza után Ronaldo lőtt tíz méterről mellé.

48. CR-NEK NEM JÖN ÖSSZE. Újabb nagy Ronaldo-helyzet! Miután Isco lába alatt elcsúszott a labda, épp a portugál elé került, a közelről, kapásból leadott lövés valahogy elakadt Casillában, és a labda fölé pattant.

47. CENTIK HÍJÁN! Itt is van Córdoba első helyzete: a kolumbiai támadó a bal oldalon játszotta tisztára magát, majd emelt kapura, pontosabban fölé. A labda a háló tetején landolt.

46. A szünetben Jhon Córdoba jött Torje helyére.

46. Elkezdődött a második félidő.

45+1. Vége az első játékrésznek.

45. Pizzi ismét: félfordulatból, kapásból lőtt kapu fölé. Szép megoldás, de veszélytelen.

44. Pizzi lőtt éles szögből kapura, Illarramendi mentett szögletre.

41. Nacho „labdát a babával” akciójánál S. García volt a szenvedő fél, a Real-védő kicsit talán szigorúan sárgát kap.

39. Ismét az Espanyol-hálóőr volt munkában, Isco elől kellett tisztáznia a büntetőterületen kívülre futva.

37. Alonso labdája után Casilla és Ronaldo futott versenyt, centikkel a helyzeti előnyből induló kapus nyert.

36. V. Sánchez rúgott oda Jesének, sárga lap.

33. CASILLA-ROBINZONÁD. Isco 16 méterről leadott lövése után az eredetileg balra induló vendégkapus nagyot vetődve véd a kapu jobb oldala elől.

32. Veszélytelen Espanyol-szöglet után Di María tesz róla, hogy a túloldalon se kelljen aggódni a sarokrúgást követően.

29. Isco labdája pattant le a védőkről, a nagyobb veszély előtt pedig Casilla gyűjtötte be.

26. Ronaldo kapta lesen a labdát, centiken múlt, és alighanem nem volt az.

22. ÚJABB CR-LEHETŐSÉG! Újra a portugál került nagy helyzetbe, tisztán állt szembe Casillával a bal oldalon, de a kapus jól zárta a szöget. Maradt az 1–0.

18. ÓRIÁSI CSEL ÉS ELSZÓRAKOZOTT HELYZET. Formás madridi akció végén Jesét blokkolják, de a támadó visszaszerzi a labdát, majd előzékenyen kiszolgálja CR-t, aki elfekteti Rodríguezt, ám hanyag mozdulattal elengedett emelési kísérletét Casilla lehúzza.

16. Ronaldo harcolt ki szögletet, Di María beadása után pedig épp az aranylabdás feje mellett ment el a labda.

11. Ronaldo bal oldali beadása után Isco érkezett üresen az ötösön, de centikkel lemaradt a labdáról.

7. VEZET A REAL! Pillanatokkal azután, hogy S. García próbált meg kiugrani a védők között és Ramos lefülelte a labdát, máris vezet a hazai együttes. Xabi Alonso kínálta meg pompás, tért ölelő átadással Jesét, aki az átvétel után begyalogolt a 16-oson belülre, majd 8 méterről Casilla mellett a kapu bal oldalába továbbított. Szép akció, csúnyán lemaradó védőkkel. 1–0

4. Ronaldo bal oldalról elvégzett szabadrúgása kerülte el jócskán a kaput.

2. Isco esett el a 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság. A szöglet veszélytelen.

1.

Elkezdődött az összecsapás.

Az első mérkőzésen Cristiano Ronaldóék 1–0-s győzelmet arattak Karim Benzema találatának köszönhetően, így minden esélyük megvan a továbbjutásra. A párharc izgalommentességét tükrözi alighanem az is, hogy foghíjas lelátók előtt kezdődik az összecsapás.