Thierry Henry a hajrában mentett pontot a Barcának a Valencia ellen

2009.04.26. 00:12
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 33. fordulójában 2–2-es döntetlent játszott egymással a Valencia és a Barcelona. A katalánok a 86. percben, Thierry Henry góljával mentettek pontot a Mestallában.
Messi (középen) haloványan játszott – magához képest
Fotó: Reuters

Az utóbbi időszakhoz képest gyengébben teljesítő Barcelona Thierry Henry hajrában szerzett góljával mentett pontot a Valencia otthonában. A katalánok végül örülhettek a 2–2-es döntetlennek.

Pedig már az első félidő közepén megszerezte a vezetést a Barcelona. Andrés Iniesta és Lionel Messi „kispályázott” a Valencia tizenhatosán belül. A két „mélynövésű” játékos csiki-csukiját követően az argentin Aranylabda-várományos bombázott közelről a kapuba.

A folytatásban semmi sem utalt arra, hogy a Barca pontot vagy pontokat hagy a Mestallában, két perc alatt azonban nagyot fordult a világ – no meg az eredmény…

A 43. percben egy szögletet követően Víctor Valdés ügyetlenkedte a labdát Maduro elé, aki köszönte szépen a lehetőséget, és közelről az (üres) kapuba lőtt.

Két perccel később pedig Pablo Hernández úgy ment keresztül a katalán védelmen, mint kés a vajon, majd higgadt megoldást választva a hosszú alsóba gurított.

A második félidő elején a Barca nem tudott mit kezdeni a hazaiakkal. A 63. percben azonban beállt Thierry Henry, aki egy csapásra felpörgette a gránátvörös-kékek játékát.

A francia világbajnok egyből három ígéretes, ámbár eredménytelen lövéssel vétette észre magát. Mindháromszor César állta útját a labdának.

Az utolsó negyedórában úgy tűnt, már nem változik az eredmény, de Henry kihasználta, hogy César rossz helyre ütötte ki a labdát egy szabadrúgást követően, és okosan az üres kapuba emelt a 86. percben. A Valencia védői reklamáltak, az igazság azonban az, hogy a mérkőzésen egyébként jól teljesítő César nagyot hibázott.

A Real Madrid vasárnap a Sevilla otthonában a Barcáéhoz hasonló feladatot próbál sikerrel venni, s ha nyer, négy pontra közelítheti meg riválisát az El Clásico előtt.

33. FORDULÓ
Valencia–Barcelona 2–2 (Maduro 43., P. Hernández 45., ill. Messi 23., Henry 86.)