Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Sevilla az Almeríától

2008.04.20. 00:38
Az utóbbi években a Sevilla a spanyol futball egyik sztárcsapatává nőtte ki magát. Ezt a találkozót azonban csak a hatodik helyről várták Kanoutéék, akik a hetedik helyezett Almeríával szemben, a közelmúlt eredményei alapján mindenképpen favoritnak számítottak.
Felipe Melo (jobbra) megállította Kanoutét, mint ahogy az Almería a Sevillát

Ennek jegyében is kezdődött a mérkőzés, zuhogó esőben a Ramon Sanchez Pizjuan Stadionban.

A Sevilla mezőnyfölényben játszott a találkozó elején, a gólszerzés azonban nem jött össze a hazai csapatnak.

A 24. percben aztán egy szerencsétlen mozdulat nehéz helyzetbe hozta a Sevillát: Daniel Alves öngóljával az Almería került előnybe. (0-1)

Alig több, mint öt perc múlva megduplázhatta volna az előnyét a vendégcsapat, Negredo azonban kapufára lőtte azt a büntetőt, amit David Preto szabálytalansága után kapott az Almería.

Ami nem ment tizenegyesből, az sikerült akcióból a szünet után.

Az 1-0-s vendégvezetéssel záruló első félidő után a második játékrész második percében már kettővel vezetett az Almería. Soriano lőtt 22 méterről a hazaiak kapujára. A bombát még vetődve védte Palop, a kipattanóra azonban Negredo érkezett és közelről a kapuba lőtt. (0-2)

A Sevilla mindent egy lapra feltéve támadott, de ennek csak az lett a vége, hogy „beleszaladt a késbe”.

Az Almería kontrái életveszélyesek voltak, és 62. percben Manuel Ortiz higgadt, közeli emelése után már 0-3 volt az állás.

A 65. percben Adriano piros lapot kapott, így még emberhátrányba is kerültek a hazaiak.

Egy perccel később a megzavarodott hazaiak újabb gólt kaptak. Egy jobboldali támadás végén Negredo „piszkált” még egyet a Sevilla kapujába. (0-4)

A 70. percben felcsillant a remény a szépítésre, mivel a Sevilla is tizenegyeshez jutott. Negredohoz hasonlóan azonban Kanouté is elrontotta a Daniel Alves által kiharcolt büntetőt.

A gyengén elvégzett tizenegyest Diego Alves vetődve hárította.

Három perccel később Kanouté javított: saját kapufára lőtt labdáját pofozta másodszorra az Almería hálójába.

A vége 4-1-lett, és ezzel az Almería három pontra megközelítette a Sevillát a táblázaton.

Az Almería történrte során először győzte le idegenben a Sevillát.

PRIMERA DIVISIÓN

33. FORDULÓ
Sevilla – Almería 1-4 (Kanouté 73.p. ill. D. Alves ö.g. 24.p., Negredo 47.p. 66.p., Ortiz 62.p.)