Hetet számolt a Recreativóra a Mallorca, nyert a Sevilla

2008.03.09. 19:45
Kiütéses, 7-1-es győzelmet aratott hazai pályán a Mallorca csapata a Recreativo Huelva ellen, ezzel a forduló legnagyobb arányú győzelmét aratta. A 27. forduló vasárnapi meccsein győzött többek között a Sevilla és a Racing Santander is, ezzel tartják a lépést az élmezőnnyel a európai kupaindulás lehetőségéért.
José Arangónak volt oka örömre: háromszor is csapattársai nyakába ugorhatott
Fotó: Imago
Fotó: Imago

Hatalmas verést mért a Mallorca csapata a kiesés ellen küzdő Recreativo Huelvára. A "szigetlakók" már az első félidőben kitömték ellenfelüket.

A gólgyártást Juan Arango kezdte a 18. percben a 14 000 néző előtt lejátszott mérkőzésen. Majd Daniel Güiza és Borja Valero is vállalt két gólt az első félidőben, előbbi a 22. és a 32. percben, utóbbi a 37. és 41. minutumban volt eredményes. Mivel a Recreativóból csak Marco Rubén volt eredményes, már az első félidőben eldőlt a csata.

A második félidő elején Arango rúgott még kettőt, így őmaga mesterhármast, csapata 7-1-gyes diadalt ünnepelhetett.

A hét közben a BL-től búcsúzó (3-2 után kiesés 11-esekkel a Fenerbahce ellen) Sevilla a Levante együttesét fogadta az Estadio Pizjuan-ban. Manuel Jiménez csapata rögtön a 4. percben kapitulált a ligautolsótól, azonban Keita még az első félidőben egalizált. A második félidő elején Luis Fabiano már a végig meggyőzőbben játszó hazaiaknak szerzett vezetést, és ez 2-1-es győzelmet eredményezett az andalúz gárdának.

Az Athletic Bilbao fontos győzelmet aratott a Valladolid elleni hazai meccsen. A baszkok Igor Gabilondo két találatával gyűrték le a labdát többet birtokló, és többször kapura küldő, de kapuba nem találó ellenfelüket.

Háromgólos győzelemmel folytatta remek sorozatát a Santander (Racingnak ez volt sorozatban a harmadik sikere). A múlt héten négygólos vereséget szenvedő Murcia (0-4 a Betis-szel szemben), ezúttal szintén nagyot égett, ezúttal hazai pályán (0-3 a Getafe ellen).

Az Osasuna 2-1-re verte az eddig jól szereplő Almeriát.

A Valencia-Deportivo LaCoruna meccset 19:00-tól, a Barcelona-Villarreal 21:00-tól játszák.

LA LIGA

27. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Real Valladolid 2-0 (Gabilondo 6., 68.)
Racing Santander–Real Betis 3-0 (Duscher 51., Garay 59., Tchité 88.)
Real Murcia–Getafe 0-3 (H. Pablo 56., Albin 84., Casquero 87.)
Real Mallorca–Recreativo Huelva 7-1 (Arango 18., 47., 50., Güiza 22., 32., Valero 37., 41., ill. Rubén 40.)
Sevilla–Levante 2-1 (Keita 28., Luis Fabiano 48., ill Riga 4.)
Osasuna–Almeria 2-1 (Sola 7., Cruchaga 30., ill. Corona 31.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Real Zaragoza - Atletico Madrid 2-1 (Ibanez 34. - öngól, Milito 73. ill. Simao 26.)
Real Madrid-Espanyol 2-1 (López "Valdo" 29. ill. Higuaín 42., Raúl 71.)