Kikapott a Bilbaótól, így nagy esélyt szalasztott el az Atletico

2008.02.17. 23:23
Nem tudta kihasználni a Villarreal döntetlenjét az Atletico Madrid a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a 24. forduló utolsó mérkőzésén 1-0-s vezetésről 2-1-es vereséget szenvedett a vendég Athletic Bilbaótól a Vicente Calderón stadionban. A meccs sokáig a fővárosiaknak állt, de a félidő hajrájában a baszk gárda megfordította az eredményt.
Kun Agüero (jobbra) a 85. percben majdnem egyenlített, de Armando, a Bilbao kapusa hatalmasat védett
REUTERS/Andrea Comas

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Már az ötödik percben vezetést szerzett, végül azonban 2-1-re kikapott az Atletico Madrid a Bilbaótól a spanyol bajnokság 24. fordulójának záró mérkőzésén.

Az Atleticót Antonio Lopez juttatta előnyhöz, miután egy jobbról, meredeken a kapu elé lőtt labdába fejelt bele, úgy, hogy az a hosszú sarokban kötött ki (1-0).

A jó folytatásban hazai szempontból elmaradt, nem sikerült növelni az előnyt, és aztán az első félóra után már Christian Abbiatinak is akadt védenivalója.

Sőt a 37. percben egyenlített a Bilbao. Javi Martinez a saját térfelén szerzett labdát, majd nyakába véve az egész pályát hatlas szólóba kezdett, végül Markel Susaetához játszott, aki szépen lőtt Abbiati hálójába (1-1).

Még az első játékrész lefújása előtt a vezetést is megszerezte a vendég együttes. A 45. percben Fran Yeste végzett el szabadrúgást, amelyet a szemfüles Fernando Llorente Pablo Ibanez mögül kibújva továbbított a kapuba (1-2).

Az 52. percben újabb csapás sújtotta a madridiakat, miután Luis Medina Cantalejo játékvezető felmutatta a második sárga lapot Raúl Garciának, majd értelemszerűen leküldte a pályáról.

A hátralévő időben növelhette volna előnyét a Bilbao, amely azonban az utolsó negyedórára a létszámfölénye ellenére is védekezésre rendezkedett be.

Az Atleticónak majdnem sikerült az egyenlítés, amikor a 85. percben Kun Agüero egy gyönyörű félollóval a bal sarok irányába rúgta a labdát, Armandop kapus azonban parádés vetődéssel akadályozta meg a gólt.

Vereségével az Atletico Madrid maradt a negyedik helyen, míg a Bilbao feljött a tizenharmadik helyre a tabellán.

LABDARÚGÁS, SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (LA LIGA)

24. FORDULÓ:
  • Atletico Madrid–Athletic Bilbao 1-2 (Antonio López 5., ill. Susaeta 38., Llorente 45.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK:
  • Almería – Murcia 1-0 (Negredo 44.)
  • Levante – Osasuna 2-1 (Aquino 55., Geijo 58., ill. Eraso 20.)
  • Valladolid – Mallorca 1-1 (Llorente 38., ill. Ibagaza 80.–11-esből)
  • Recreativo – Deportivo 3-2 (Beto 52., Pongolle 56., Cáceres 87. ill. Verdu 9., Riki 81.)
  • Villarreal – Racing 0-0
  • Zaragoza – Barcelona 1-2 (Oliveira 53., ill. Henry 34., Ronaldinho 83. – 11-esből)
  • Betis – Real Madrid 2-1 (Edu 33., Mark González 36., ill. Drenthe 6.)
  • Espanyol – Sevilla 2-4 (Garcia 41., Coro 76., ill. Fabiano 6., Kanoute 11., Poulsen 74., Capel 78.)