Otthon hullajtott pontokat az Atlético Madrid a Murcia ellen

2008.02.03. 19:06
A Primera Division 22. fordulójában az Atlético Madrid csak Luis García találatával tudott pontot menteni a Murcia ellen, így továbbra is a tabella negyedik helyén állnak a „matracosok”. A dobogós pozícióban álló Villarreal nem bírt a Mallorcával, és 1-1-es döntetlen született a Levante-Santander mérkőzésen is. A Valencia és a Sevilla idegenből hozta el a három pontot, a Zaragoza pedig a Romaredában győzött a Bilbao ellen.
Kun Agüero bánkódhat az eredmény miatt, nagy lehetőséget hagyott ki az Atlético
Reuters
Reuters

Az Atlético Madrid a Murciával találkozott a Vicente Calderón Stadionban, és csak a győzelem volt elfogadható számára, ugyanis ez esetben felléphetett volna a dobogó legalsó fokára.

A találkozó nagy részében irányították a játékot a „matracosok”, mégis a Murcia került előnybe: Fabiano Eller rántotta le Iván Alonsót a 16-oson belül, Jofre pedig értékesítette a jogosan megítélt büntetőt.

Az Atlético a 63. percben egyenlítetett, Luis García lőtte ki a vendégek kapujának bal sarkát.

A Villarreal a tabella harmadik helyén kezdte a fordulót, és az El Madrigálban fogadták a Mallorcát, amely mindössze a 13. helyen tanyázott a játéknap előtt.

A találkozón a várakozásoknak megfelelően a hazaiak szereztek vezetést, Giuseppe Rossi büntetőjét nem tudta fogni Moyá.

A válasz a 39. percben érkezett, és az újabb találat is tizenegyesből született. A labda mögé Baszinasz állt, és ő az ilyen helyzetekben csak ritkán szokott hibázni, ami ezúttal sem történt meg.

A 2007-2008-as szezonban mérsékelt teljesítményt nyújtó Sevilla Huelvába utazott, és a Recreativo ellen szerették volna folytatni a felzárkózást.

Az összecsapás első találatát Luis Fabiano szerezte röviddel az első játékrész lefújása előtt, majd nem sokkal a lefújás előtt másodszor is beköszönt.

A szépítés Beto nevéhez fűződik, de a hazaiaknak már nem volt idejük újabb rohamokra.

A Valencia a Valladolid otthonában szerette volna megszakítani a Ronald Koeman vezetőedzősége óta tartó mélyrepülést.

Ezúttal sikerült is begyűjteniük a pontokat a „denevéreknek”, Mata és David Villa góljára nem tudtak válaszolni a hazaiak.

A Levante-Santander találkozón nem bírtak egymással a csapatok, a Zaragoza pedig pont nélkül küldte haza a Bilbaót.

LA LIGA

22. FORDULÓ
Szombat:
Almería-Real Madrid 2-0 (Juanito 16., Negredo 47. – tizenegyesből)
Real Betis-Deportivo 0-1 (Pablo Amo 36.)
Vasárnap:
Atlético Madrid-Murcia 1-1 (Luis García 63., ill. Jofre 51. – tizenegyesből)
Levante-Santander 1-1 (Riga 57., ill. Duscher 75. – tizenegyesből)
Recreativo Huelva-Sevilla 1-2 (Beto 89., ill. Luis Fabiano 45., 84.)
Valladolid-Valencia 0-2 (Mata 60., David Villa 72.)
Villarreal-Mallorca 1-1 (Rossi 27. – tizenegyesből, ill. Baszinasz 39. – tizenegyesből)
Zaragoza-Athletic Bilbao 1-0 (Oliveira 27.)
Barcelona-Osasuna 19:00
Getafe-Espanyol 21:00