Teljes Sevilla-siker az andalúziai derbin, Luis Fabiano duplázott

2008.01.06. 23:12
A Sevilla FC Luis Fabiano két fejesgóljával és Daniel Alves remek szabadrúgásával 3-0-ra legyőzte a városi rivális Real Betist a sevillai derbin, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának záró mérkőzésén. A hazaiak 1999. október 12. óta nem nyertek ilyen magabiztosan a Betis ellen. Luis Fabiano immáron 12 találattal vezeti a góllövőlistát.
Daniel Alves és Luis Fabiano (a kép jobb szélén) a riói karneválon érezte magát a Betis elleni mérkőzésen
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Luis Fabiano duplájáról és az utóbbi hét évben szokatlanul nagy különbségű Sevilla-győzelemről marad emlékezetes a sevillai derbi, amely a Primera Division 18. fordulójának záró mérkőzése volt.

Már kezdő sípszótól kezdte a hazaiak játszottak veszélyesebben a Ramon Sanchez Pizjuan stadionban, és több kimaradt gólhelyzet után a 25. percben megszerezték a vezetést.

Ekkor Capel csavarta meredeken középre a labdát a bal szélről, és középen az utóbbi időben parádés formában futballozó Luis Fabiano vállal továbbította a labdát a portugál Ricardo kapus hálójába (1-0).

Alapvetően fejelni akart a brazil, de így sem szomorkodott a végeredmény láttán.

Továbbra is a piros-fehérek maradtak támadásban, előbb Jesus Navas hagyott ki egy lehetőséget, majd a 38. percben pazar támadás után ismét Ricardo bravúrjára volt szükség.

A 42. percben már ez sem segített, mert Daniel Alves beadásánál Luis Fabiano ismét üresen marad a kapu előtt, és ő remekül bólintott a jobb sarokba (2-0).

A második félidőben a Betis nem tudott újítani, így egy idő után már nem a hazai győzelem, csak annak különbsége volt a kérdéses.

A 62. percben Daniel Alves egy remekül eltalált szabadrúgáslövéssel alakította 3-0-ra az állást, és miután a hátralévő időben „leült” a meccs, ez egyben a végeredményt is jelentette.

A Sevilla nyolc éve nem győzte le háromgólos különbséggel a Betist: 1999. október 12-én volt ugyancsak 3-0 a végeredmény.

Azóta 18 mérkőzéstz játszott egymással a két együttes, és a Betis csupán két alkalommal, 2005. május 7-én és 2006. április 2-án tudott győzni.

Az utóbbi 20 mérkőzés mérlege: 7 Sevilla-győzelem, 10 döntetlen, 3 Betis-siker.

Vasárnapi győzelmével a Sevilla nyolcadik a táblázaton, míg a Betis a 18., kiesést jelentő helyen tartózkodik.