A sárga tengeralattjárót egyszerűen nem lehet elsüllyeszteni

2007.11.12. 00:13
A spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának vasárnapi, későesti záró mérkőzésén a fordulatok mérkőzésén a Villarreal hazai környezetben 3-2-re verte az UEFA-kupa legutóbbi két kiírásának győztesét, az FC Sevillát. Sikerével a Barcát megelőzve, a Real Madrid mögött a második a tabellán a sárga tengeralattjáró.
Duplájával kulcsszerepet játszott a Villarreal sikerében Guillermo Franco

Az első gólra nem kellett a 30. percnél tovább várni, ekkor Franco találatával a házigazda került előnybe. A bekapott gól azonban cseppet sem szegte kedvét a vendégeknek: öt minutummal később érkezett is a válasz, Kanoute egyenlített.

Hiába egalizált, a játékrész hajrájára nehéz helyzetbe került a Sevilla, Daniel Alves ugyanis négy percen belül kétszer is sárga lapot érően szabálytalankodott, így idejekorán mehetett is zuhanyozni.

Fegyelmezetlenségével a brazil játékos alaposan feladta a leckét társainak, az Estadio el Madrigalban ugyanis nem egy leányálom több mint egy félidőn át emberhátrányban futballozni.

A fordulás után mégis a tíz emberrel futballozó vendégek jutottak előnyhöz, bátor ellenakcióik már az 50. percben kézzelfogható eredményt hoztak: Kanoute után Fabiano is beköszönt. Ez a találat alaposan felpaprikázta a hangulatot, a pályán és a lelátókon egyaránt.

A nézősereg hangorkánszerű buzdítása mellett magasabb sebességi kapcsolatba kapcsolt a Villarreal, amely azzal a tudattal lépett pályára, hogy győzelem esetén a tabella második helyére léphet.

A második játékrész derekán a remek napot kifogó Franco ismét megtalálta a kapuba vezető utat, ezzel 67 percnyi játék után 2-2 állt az eredményjelző táblán. A találkozó a végjátékban dőlt el: a 86. percben a játékvezető a büntetőpontra mutatott, az ítéletvégrehajtó Fernandez pedig nem hibázott.

Tizenkét forduló után a Villarreal a bajnoki címvédő Real Madrid és az elsőszámú trónkövetelő Barcelona közé ékelődve a második helyet foglalja el a tabellán. Elsüllyeszthetetlen a sárga tengeralattjáró?

SPANYOL ELSŐOSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LA LIGA)

12. FORDULÓ:
Villarreal – FC Sevilla 3-2 (Franco 30., 67., Fernandez 86.-11-esből, ill. Kanoute 35., Fabiano 50.)