Nagy pofonba szaladt bele a Real Madrid a Sevilla otthonában

2007.11.04. 00:23
Csúnya vereséget szenvedett a listavezető Real Madrid a Sevilla otthonában spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. Az UEFA-kupa- és Király Kupa-győztes andalúziai csapat lefocizta a királyi gárdát, amely a játék képe alapján a 2-0-s vereséggel még olcsón megúszta. A gólokat Keita és Luis Fabiano szerezte, Sergio Ramos kiállítása (50.) perc után a mérkőzés gyakorlatilag végképp eldőlt.
Luis Fabiano (balra) a második sevillai gólt ünnepli, mögötte lemaradva Frederic Kanoute és Adriano „lovacskázik”
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Igazi gólhelyzete sem nagyon volt a Real Madridnak a Sevilla otthonában a Primera División 11. fordulójában, miközben a hazai támadók többször is teljesen szétzilálták a blancók védelmét.

Bár a 2-0-s vereség ellenére a Madrid biztosan megtartja az első helyet a tabellán, a Barcelona és a Villarreal egyetlen pontra megközelítheti.

A Sevilla játéka különösen az első félidőben volt szemet gyönyörködtető. Először Luis Fabiano veszélyeztetett komolyan, olyannyira, hogy lövésénél Casillas csak a vakszerencsének köszönhette, hogy a bal lábában elakadt a kapuba tartó labda.

Ezt Kanoute helyzete követte, majd a 19. percben jött a vezető találat. Ekkor a mali Seydou Keita felé pattogott egy labda, ő megvárta, amíg odaér, majd nagyjából 30 méterről óriási gólt lőtt a jobb sarokba (1-0).

Kettő perccel később megint csak keresték a labdát a sötétkék mezes fővárosi védők, s bár Frederic Kanoute lövése még nem jutott túl Casillason, az érkező Luis Fabiano megelőzte a védőket, és közelről megszerezte a második hazai találatot (2-0).

Az első félidőben végig szellemesebben, veszélyesebben futballozott a Sevilla, a Madrid csak a labdabirtoklásban volt jobb.

A szünet után nem sokkal jött az újabb hidegzuhany: Sergio Ramos hátulról, sárga lapot értően beleszállt Capelbe, és mivel ez volt a második figyelmeztetése, nem kerülhette el a kiállítást.

Az 54. percben Luis Fabianót magát is meglepte, hogy milyen egyszerűen került ordító gólhelyzetbe, s talán azért lőtt a kapu helyett az égbe, mert maga sem hitte el, hogy ilyen könnyen gólt szerezhet.

A hátralévő percekben sok minden már nem történt (kivve talán azt a vitatható esetet, amikor Raúlt Dragutinovics földre vitte a 16-oson belül), de a Real Madrid esélytelenségét és hitehagyottságát jól jellemzi, hogy a hazai publikum már negyedórával a lefújás előtt ollézott bizonyos helyzetekben.

A Madridnak ez volt a második veresége ebben a szezonban, míg a Sevilla az utóbbi négy bajnokijából hármat megnyerve feljött a 10. helyre.