Sima, 3-0-s vereséget szenvedett a Valencia a Sevilla pályáján

2007.10.29. 02:09
Lemaradt az éllovas Real Madrid, Barcelona kettős mögött a Valencia, amely 3-0-s vereséget szenvedett az UEFA-kupa-győztes Sevilla ellen a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. Az andalúziai együttes – amelyet pénteken hagyott ott Juande Ramos vezetőedző – sorozatban másodszor győzött, és jelenleg 10. a tabellán. A Valencia a negyedik helyen áll.
Luis Fabiano gólját ünneplik a sevillaiak
REUTERS/Javier Barbancho

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A Ramon Sanchez-Pizjuan stadionban a Valencia annak tudatában lépett pályára, hogy győzelme esetén feljöhet a második helyre a Real Madrid mögé.

Ennek ellenére a Sevilla már a 10. percben megszerezte a vezetést Frederic Kanoute révén, majd több mint egy órán át ezt az előnyt őrizgette.

A mali válogatott csatár alig több mint három perc múlva növelhette volna az előnyt, de közeli lövése Albiolról szögletre vágódott.

A szünetben Quique Sanchez Flores, a Valencia vezetőedzője pályára küldte Vicentét és Morientes, s lehozta Arizmendit és Zigicset.

A 64. percben majdnem egyenlített a vendégcsapat, ekkor a Marchena helyére beküldött Alexist Caneira centerezése után nagyon kevés választotta el a góltól.

A 66. percben Kanouté fejesénél Hildebrand kapus már verve volt, mégsem növelte előnyét a Sevilla. Nem úgy a 73. percben, amikor a dán Christian Poulsen vágta a labdát a hálóba (2-0).

A 79. percben Kanoute lejött, a helyére Jimenez edző Renatót küldte be. Ezt azért is érdemes megjegyezni, mert a 86. percben éppen Renato játszott össze nagyszerűen Luis Fabianóval, aki tökéletesen fejezte be az akciót (3-0).

A Sevillának ez volt a negyedik győzelme a szezonban, a Valencia hat győzelem mellett a harmadik vereségét szenvedte el (idegenben az elsőt).

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

9. FORDULÓ:
  • Sevilla – Valencia 3-0 (Kanoute 10., Poulsen 74., Luis Fabiano 86.)
  • KORÁBBI EREDMÉNYEK:
  • FC Barcelona – Almeria 2-0 (Henry 37., Messi 81. – 11-esből)
  • Real Madrid–Deportivo 3-1 (Van Nistelrooy 8.–11-esből, Raúl 78., Robinho 90. ill. Xisco 2.)
  • Osasuna–Valladolid 2-2 (Dady 72., 78., ill. Rubio Alvaro 36., Sesma 51.)
  • Levante–Atlético Madrid 0-1 (Forlán 29.)
  • Racing Santander–Getafe 2-0 (Oscar Serrano 39., Jorge Lopez 74.)
  • Zaragoza–Villarreal 4-1 (R. Oliveira 36., Marcos 49., D. Milito 66., Sergio Garcia 78., ill Pires 81.)
  • Murcia–Huelva 1-0 (Regueiro 47.)