A holland Mustapha Riga duplája benttartotta a Levante gárdáját

2007.05.27. 19:05
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában a Levante idegenben verte a Santandert, a Betis majdnem egy ponttal távozott Vigóból, pedig a második félidőt végig emberhátrányban játszották le a vendégek, Capi 45. percben történt kiállítását követően.
Egy góllal nyert az Espanyol a Huelva vendégeként, Albert Riera Ortega (Espanyol, jobbra) és Santiago Cazorla (Recreativo Huelva, balra) fejpárbaja
Reuters
Reuters

A mérkőzésen a vendégek szerezték meg a vezetést, de a hazaiak 12 perccel később egyenlíteni tudtak. Utóbbiak a második félidőben hiába játszhattak emberelőnyben, a győztes találatot csak a hosszabbításban és csak büntetőből sikerült megszerezniük.

Az így is még kieső helyen álló Vigo utolsó pillanatban kiharcolt győzelmével még adott magának esélyt a bentmaradásra, döntetlennel tulajdonképpen elbúcsúzhattak volna az első osztálytól már most. Hátrányuk a 17., még bent maradó Bilbao mögött ugyanis hat pont lett volna.

A másodosztálytól jelen állás szerint eredményesen menekülő Bilbaónak is egy büntető jelentette az üdvözülést és a három pontot: a tizenegyest a rutinos, egykori válogatott csatár, Urzaiz váltotta gólra, illetve három bajnoki pontra. A büntetőt összehozó Nunes az esetnél megkapta második sárga lapját, így a vezetést megszerző hazaiak a 64. perctől már emberelőnyben is voltak.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az Osasuna az első félidő közepén hét perc alatt két gólt szerzett a Sociedad ellen, eldöntve ezzel tulajdonképpen a találkozót. A vesztes vendégeknek nagyon nem jött jókor ez a vereség a kiesés elleni harcban.

A Huelva-Espanyol összecsapás papíron a legfajsúlyosabb volt a délutáni kínálatból, az UEFA-kupa döntőse Tamudo hajrában szerzett szerencsés találatával - a védők felett középen átszálló, jobboldalról beívelt labdát a támadó bevetődve, jobb külsővel szúrta a kapufa segítségével a hálóba - gyűjtötte be idegenben a három pontot. A Huelva ezzel a hazai vereséggel tulajdonképpen lemondhat nemzetközi kupaszereplésről szőtt álmairól. Ez a mérkőzés sem ment le piros lap nélkül, Merino még 0-0-s állásnál, a 75. percben mehetett idő előtt a zuhany alá.

Öt gól esett a Santander-Levante mérkőzésen, amelyen a vendégek szereztek a találkozó elején vezetést, de a házigazdák a 32. percben egyenlítettek. Nem sokáig bánkódhattak azonban a vezetést vesztő vendégek, mert hat perccel később már ismét náluk volt az egygólos előny.

A második félidőben a hajrához érve ráadásul a holland légiós, Mustapha Riga második aznapi találatát is megszerezte, így kétgólos előnyben kerültek a vendégek. Öt perccel később a hazaiak felzárkóztak még ugyan, de ezzel már csak azt érték el, hogy izgalmas és „színes” legyen a hajrá. A Levante ezzel a győzelmével bebiztosította a bentmaradását, míg a Gimnastic (amely csak később lépett pályára) már az Atletico Madrid elleni meccs előtt kiesett.

LA LIGA, SPANYOL ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG:

36. FORDULÓ:
Celta Vigo - Real Betis 2-1 (G.A. Lopez 43., Baiano 93. – 11-esből, ill. Robert 31.)
Osasuna - Real Sociedad 2-0 (D. Lopez 26., Nekounam 33.)
Racing Santander – Levante 2-3 (Zigics 32., Melo 78., ill. Ettien 11., Riga 38., 73.)
Athletic Bilbao – Mallorca 1-0 (Urzaiz 64. – 11-esből)
Recreativo Huelva – Espanyol 0-1 (Tamudo 82.)