Átgázolt a Getafe a Valencián

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.02.11. 19:10
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában gólnélküli első félidőt követően a Valencia csúnya vereségbe szaladt bele a Getafe vendégeként. Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, de a házigazdák már akkor is frissebbnek, célratörőbbnek tűntek, a helyzetkihasználásukon viszont jócskán akadt javítanivaló.
Miguel Angel Angulo (Valencia, jobbra) és Manuel Tena (Getafe, balra) párharca
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Jót tett a szünet Bernd Schuster csapatának, amely a második félidő elején vezetést szerzett, majd a megzavarodott vendégek ellen az 58. percben újabb találatot ért el.

A Valencia ekkor a játék fonala után egyben a motivációját is elveszítette. A végén Nacho állította be a végeredményt.

Vigóban nyert az Espanol, a hazaiak már kétgólos hátrányban a 72. percben létszámban is megfogyatkoztak: Tamas második sárga lapja után mehetett idő előtt zuhanyozni.

Tarragonában az újonc házigazda Nastic az Osasunától kapott ki: a vendégek szereztek vezetést, de a vendéglátók fordítani tudtak.

A második félidő közepén aztán Soldado négy perc alatt duplázott, így fordítottak és nyertek a vendégek.

A Huleva a Levante vendégeként kapott ki: Ballesta duplázott az első félidőben.

A kétgólos előny jól jött a hazaiaknak, akik közül a második félidő elején, az 51. percben Dehút második sárga lapja után kiállították.

A vendégek erejéből azonban csak a szépítésre futotta, azt is csupán büntetőből.

Hiába szerzett vezetést Diego Milito a Zaragozának Mallorcán, a hazaiak két perc múlva egyenlítettek, majd a hajrában a győzelmet jelentő második gólt is megszerezték.

A küzdelmes összecsapáson nyolc sárga lapot - ötöt a hazaiaknak, hármat a vendégeknek - osztott ki a játékvezető.

A Villarreal hazai pályán kapott ki a La Corunától.

La Liga, spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság:

22. forduló:
Mallorca – Zaragoza 2-1 (Nunes 57., Jankovics 83., ill. D. Milito 55.)
Villarreal - Deportivo La Coruna 0-2 (Senna 20. – öngól, Verdu 79.)
Levante - Recreativo Huelva 2-1 (Ballesta 16., 42., ill. Pongolle 54. – 11-esből)
Getafe – Valencia 3-0 (Cotelo 46., Guiza 58., Nacho 80.)
Gimnástic Tarragona – Osasuna 2-3 (Portillo 34., Navas 59., ill. Cuellar 12., Soldado 71., 75.)
Celta Vigo – Espanyol 0-2 (Garcia 23., Pandiani 57.)