Ronaldinho zseniális megmozdulásai döntöttek

2006.11.12. 23:18
Az FC Barcelona a hajrában szerzett csodálatos Ronaldinho-szabadrúgásgóllal, majd Saviola lesipuskás találatával 3-1-re legyőzte a Real Zaragozát a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, és ezzel a címvédő katalán együttes visszaszerezte az első helyet a tabellán. Mint megírtuk, délután a korábbi éllovas Sevilla 0-0-s döntetlenre végzett Santenderben.
Ronaldinho (balra) ismét válaszolt azoknak, akik bírálták, mondván, nem megy neki a játék
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az aranylabdás, az utóbbi két esztendőben a FIFA-szavazásán a világ legjobbjának megválasztott Ronaldinho szerezte a Barcelona első két gólját a Camp Nouban, a másodikat a mérkőzés hajrájában, így gyakorlatilag az bizonyult a győztes találatnak.

A hosszabbítás perceiben Ronaldinho adott még egy gólpasszt is, mégpedig úgy, hogy egy újabb szabadrúgást hatalmas erővel a felső kapufára bombázott, és a kipattanót Saviola fejelte a hálóba.

A liga eddigi két leggólerősebb együttesének összecsapásán a vezetést a vendég Zaragoza szerezte meg Gabriel Milito jóvoltából a 17. percben.

A zaragozaiak ezzel jelezték, hogy minimum pontért jöttek a katalán fővárosba, de ha lehet, akkor elvinnék mind a hármat.

Ronaldinho nem így gondolta. Sokoldalúságának bizonyítékaként a 31. percben szöglet után fejjel egyenlített, hogy aztán elkezdődhessen a meccs legnagyobb sárga lap-sorozata.

MESSINEK ELTÖRT A LÁBA

Az FC Barcelona labdarúgócsapatánál attól tartanak, hogy Lionel Messi akár három hónapra is kidőlhet a sorból, miután a Real Zaragoza ellen megsérült. A 19 éves argentin támadót az első félidőben kellett lecserélni, s a legfrissebb jelentések szerint eltörött az ötödik lábközépcsontja. Messit hétfőn további vizsgálatoknak vetik alá, de az biztosnak tűnik, hogy kihagyja a Barcelona utolsó két Bajnokok Ligája-csoportmérkőzését a Levszki Szófia és a Werder Bremen ellen.
Megsérült a brazil Edmilson is, de nála "csak" bokaficamról van szó, így tíz nap múlva remélhetőleg újrakezdheti az edzéseket.
A Zaragozából a 38. és az 50. perc között öten kaptak figyelmeztetést, a 72. percben mégis az egyik Barca-játékos, jelesül a 29. percben csereként beállt Tiago Motta jutott a kiállítás sorsára, mert hátrafelé ütött, és bár nem találta el igazán ellenfelét, a kiváló színészi teljesítménynek köszönhetően a bíró az öltöző felé irányította Mottát.

Négy percig tartott a vendégek létszámfölénye, mert a gólszerző Gabriel Milito is piros lapot kapott.

Úgy tűnt, döntetlennel ér véget a meccs, ám a 86. percben Ronaldinho 18 méterről, szabadrúgásból úgy tekerte be a labdát a bal felső sarokba, ahogyan arra a világon csak ő képes.

Már bőven bent jártunk a hosszabbításban, amikor a brazil zseni ismét szabadrúgást végzett el, de ezúttal néhány centit tévedett. Bombája a felső lécről lepattant a gólvonalra, onnan Saviola elé, aki nemes egyszerűséggel a hálóba bólintott. Bár az argentin csatár a labda elrúgásának pillanatában lesen volt, ez a játékvezetőt nem érdekelte.

Ronaldinho egyébként már nyolc bajnoki találatnál jár ebben a szezonban, így most már erősen sántítana egy olyan megállapítás, hogy nem igazán megy neki a játék. Egy biztos: ez ismét az ő estéje volt.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PRIMERA DIVISIÓN)

10. FORDULÓ:
  • Fc Barcelona–Real Zaragoza 3-1 (Ronaldinho 31., 86., Saviola 92., ill. Milito 17.)