Röplabda KEL: a Vegyész kikapott, a Fatum pályára sem lépett

2018.01.27. 21:41
A tervekkel ellentétben szombaton csak egy Közép-európai Liga mérkőzésen lépett pályára magyar csapat, miután a Fatum-Nyíregyháza bécsi, Sokol Post elleni mérkőzésére kijelölt csarnok a játékra alkalmatlan volt. A szakvezetés nem akarta kockáztatni a játékosok testi épségét, ezért nem engedték pályára lépni a csapatot, és ha nem változnak a körülmények, akkor a holnapi találkozót sem fogják lejátszani. A Vegyész RC Bleiburgban viszont háromjátszmás vereséget szenvedett a Calcit Kamniktól.

CALCIT KAMNIK (szlovén)–VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA 3:0 (20, 19, 17)
Bleiburg. Vezette:
Brlas, Rajkovic (horvátok)
CALCIT: Novljan 5, Gil 2, Vidmar 14, Stalekar 5, Pereira 12, Okroglic 6. Csere: Hribar (liberó) 1, Stembergar 4. Vezetőedző: Gasper Ribic.
KAZINCBARCIKA: Milev 10, Banai 5, Szabó D. 11, Mészáros 6, Juhász 8, Páez Díaz 1. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Kozsla, Árva, Gebhardt N. 1. Vezetőedző: Daniel Oravec.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16.13, 21:18. II. játszma: 8:7, 16:12, 21:15. III. játszma: 8:1, 16:10, 21:14

Gasper Ribic: –
Elég jó mérkőzést játszottunk, rendkívül elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel. Főleg nyitásban és fogadásban sikerült javulnunk a legutóbbi meccsünkhöz képest. Külön öröm, hogy győzelemmel zártuk az alapszakaszt.
Daniel Oravec: – A legnagyobb probléma a nyitásunkkal és a nyitásfogadásunkkal volt. A Kamnik rendkívül pontosan játszott, keveset hibázott, mi viszont rengeteget. Amikor a szerváink ültek, partnerei voltunk az ellenfélnek, de a fogadáson sok múlt. CALCIT KAMNIK (szlovén)–VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA 3:0 (20, 19, 17)