Női röplabda: kiesett a Kaposvár a Challenge-kupából

2019.11.19. 21:27
A török Türk Hava Yollari kettős győzelemmel búcsúztatta a Kaposvárt a női röplabda Challenge-kupában, miután a magyar együttes a selejtező szerdai, idegenbeli visszavágóján 3:1-re kikapott.

A sorozat eredményközlője alapján a magyar együttes – amely története első nemzetközi párharcában szerepelt, és november 6-án 3:0-ra maradt alul házigazdaként – 27 perc alatt meglepetésre megnyerte az első szettet. A folytatásban azonban már érvényesült a papírforma, Sasa Nedeljkovic tanítványai lényegesen kevesebb ellenállást tanúsítottak. A törökök így könnyed játszmákkal fordítottak, és végül 1 óra 25 perc alatt megnyerték az összecsapást.

A mezőny legeredményesebb játékosa Aneta Havlickova Kocmanova volt, az isztambuli együttes cseh légiósa 14 pontot szerzett.

NŐI RÖPLABDA CHALLENGE-KUPA, SELEJTEZŐ
VISSZAVÁGÓ
Türk Hava Yollari SK (török)–1. MCM-Diamant Kaposvár 3:1
(–23, 9, 9, 21)
Isztambul, 500 néző: V: Koiv (észt), Brlas (horvát).
THY: Kirdar 3, Rishel 21, Yurtdagülen 5, Kocmanová Havlicková 19, Ercan 3, Aelbrecht 1. Csere: Yildirim, Bilgi (liberók), Arisan, Germen, Buijs 8, Aydinlar 1. Vezetőedző: Mustafa Suphi Doganci.
KAPOSVÁR: Tálas 1, Matics 16, Sipic 2, Szűcs K. 7, Kliszura 12, Djurics 4. Csere: Szpin (liberó), Horváth A., Hegyi. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 13:16, 21:20, 23:24. II. játszma: 8:2, 16:4, 21:5. III. játszma: 8:5, 16:8, 21:9. IV. játszma: 8:5, 16:11, 21:15, 24:19.
Továbbjutott: a Türk Hava Yollari, kettős győzelemmel, 6:1-es szettkülönbséggel.
Mustafa Suphi Doganci:
– A találkozó elején ránk ijesztett a Kaposvár, ezután rendeztük sorainkat, és bebiztosítottuk a továbbjutásunkat. Szimpatikus csapatot ismertünk meg a magyar együttesben, sok sikert kívánok nekik a folytatásban!
Szasa Nedeljkovics: – Az első szettben pontosan játszottunk, a folytatásban aztán sebességet váltottak a hazaiak, és már nem tudtuk tartani velük a lépést. Tanulságos párharcon vagyunk túl.