Női röplabda Eb: történelmi észt játszmagyőzelem

2019.08.24. 22:34
Az Európa-bajnoki újonc Észtország elcsent egy játszmát Horvátországtól, ám 3:1-re így is kikapott a C-csoport budapesti meccsén.

Ahhoz képest, hogy a csoportellenfelek közül nem Észtország fekszik a legközelebb Magyarországhoz, csinos kis szurkolótábora jött össze Budapesten, a négy ország társrendezésében zajló női röplabda Európa-bajnokság magyar helyszínén.

Más kérdés, hogy a drukkerek túl sok örömüket nem lelték eddig, hiszen a magyarok 67 perc alatt végeztek velük a pénteki nyitányon, és az első szett dadogása után úgy tűnt, a horvátok sem ismernek pardont. Az Eb-újonc országnak azonban a csapata és a szurkolótábora is szimpatikus – már amikor utóbbi nem dudál bele a magyar nyitásba, mint pénteken este tette néha –, az apró részsikereknek is tud örülni. Egy jól felhasznált challenge-nek nyolcpontos hátrányban, egy jó fogadásnak (a nem sok közül), lábbal mentésnek, tízből három hárított szettlabdának.

Aztán a harmadik játszmában az észtek kiléptek a szimpatikus vesztes szerepéből, legalábbis egy időre, hiszen a lelkesedésük egyre jobb fogadásokban, támadásokban nyilvánult meg, így 22:18-ra is vezettek. A horvátok hiába egyenlítettek és harcoltak ki két meccslabdát, az észtek a második játszmalabdát egy középre pottyanó ásszal értékesítették.

Közben a magyar játékosok is a bejárathoz gyűltek, míg a stábtagok felültek a lelátóra, és közelről nézték meg, ahogyan a horvátok azért érvényesítik a papírformát.

Ami a többi csoportot illeti, a török válogatott 2:0-s vezetés után csak 3:2-re győzte le Finnországot Ankarában. A magyarokkal azonos ágon szereplő együttesek mérkőzése pontosan két órán át tartott, a törökök másodszor nyertek, de egy pontot ezúttal elveszítettek.

A másik két társházigazda válogatott, a szlovák és a lengyel megőrizte makulátlan mérlegét, és másodszor is 3:0-s diadalt aratott.

RÖPLABDA
NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG
2. FORDULÓ
C-CSOPORT, BUDAPEST, PAPP LÁSZLÓ SPORTARÉNA
Észtország–Horvátország 1:3 (–18, –17, 26, –12)
20.30: MAGYARORSZÁG–Románia (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
A-CSOPORT, ANKARA
Franciaország–Görögország 0:3 (–12, –21, –21)
Törökország–Finnország 3:2 (24, 15, –20, –21, 10)
Az állás: 1. Törökország 5 pont/2 mérkőzés, 2. Szerbia 3/1, 3. Görögország 3/2, 4. Franciaország 2/2, 5. Bulgária 1/1, 6. Finnország 1/2

B-CSOPORT, LÓDZ
Belgium–Szlovénia 3:0 (13, 21, 20)
Lengyelország–Portugália 3:0 (14, 16, 11)
Az állás: 1. Lengyelország és Belgium 6 pont/2 mérkőzés (6:0), 3. Olaszország 3/1, 4. Ukrajna 0/1, 5. Portugália és Szlovénia 0/2 (0:6)

D-CSOPORT, POZSONY
Németország–Spanyolország 3:1 (–15, 19, 29, 18)
Szlovákia–Svájc 3:0 (20, 16, 22)
Az állás: 1. Szlovákia 6 pont/2 mérkőzés (6:0), 2. Németország 6/2 (6:1), 3. Oroszország 3/1, 4. Fehéroroszország 0/1, 5. Spanyolország 0/2 (1:6), 6. Svájc 0/2 (0:6)