Női röplabda Eb: megszenvedtek az észtekkel, de győztek a románok

2019.08.26. 00:07
Azerbajdzsán két szettben is megszorította a hollandokat (Fotó: Török Attila)
Nyolc mérkőzéssel folytatódott a 2019-es magyar társrendezésű női röplabda Európa-bajnokság. Budapesten, a Papp László Budapest Sportarénában az azeriek a hollandokkal csaptak össze, a románok pedig az észtekkel meccseltek.

A magyar csoportban a favorit, Eb-ezüstérmes holland válogatott az első szettben valósággal átgázolt a mieink hétfői ellenfelén, a legutóbbi kontinenstornán, hazai pályán negyedik Azerbajdzsánon. A következő két szettben azonban utóbbiak fel tudtak nőni a feladathoz, s mind a kétszer minimális különbséggel maradtak csak alul.

A mieinket szombaton legyőző románok alaposan megszenvedtek a sereghajtó észtekkel, akik az első játszmában 23:20-ra is vezettek, a másodikat pedig 32:30-ra megnyerték. Ezt követően is szorongatták keleti szomszédjainkat, de a románok 3:1-re győztek.

NŐI RÖPLABDA EB
C-csoport (Budapest):

Azerbajdzsán–Hollandia 0:3 (–15, –23, –23)
Észtország–Románia 1:3 (–23, 30, –19, –21)

A csoport állása: 1. Hollandia 2 győzelem/6 pont (6:0 szettarány), 2. Horvátország 1/4 (5:4), 3. Magyarország 1/3 (4:3), 4. Románia 1/3 (3:4), 5. Azerbajdzsán 1/2 (3:5), 6. Észtország 0/0 (1:6)