Női röpi Eb-selejtező: aranyszettben vertük a románokat, kijutottunk!

2016.10.09. 20:40
Az Eb-kijutást Románia ellen kiharcoló magyar női röplabda-válogatott (Fotó: hunvolley.hu/Muzslay Péter)
Nehéz, de nem lehetetlen helyzetből várta a románok elleni Európa-bajnoki pótselejtező vasárnapi, érdi visszavágóját a magyar női röplabda-válogatott. Jan De Brandt szövetségi kapitány együttese az elveszített első szett után 3:1-re nyert, és végül hozta az aranyszettet is, amely már Európa-bajnoki részvételt ért.

Jan De Brandt együttese – amely tavaly Belgiumban 28 év után szerepelt újra kontinensviadalon – szombaton, a párharc első felvonásán 3:0-ra kikapott. A szabályok értelmében a 3:0-s és a 3:1-es győzelem is azonos értékű, így a mieinkek az Érd Arénában 4:0-ra vagy 4:1-re – azaz mindenképpen aranyszettben – kellett nyerniük a továbbjutáshoz.

Az első szettet sajnos nagyon simán elveszítettük 25:14-re, így tehát sorozatban négy játszmát kellett megnyerni az Európa-bajnokságért. Ebből az első össze is jött: 25:22-vel egyenlítettünk.

A második szettben a románok gyorsan elhúztak 8:4-re, de Jan De Brandt tanítványai összekapták magukat, és 10:10-nél utolérték az ellenfelet. Csakhogy a románok még egy lapáttal rátettek, és 24:22-nél két labdájuk volt a kijutáshoz. Mindkettőt védtük, majd 25:24-nél még egyet. Az idegek harcában végül 27:25-re hoztuk a szettet. Így 2:1-gyel már nálunk volt az előny.

A negyedik szettben gyakorlatilag végig vezetett a magyar válogatott, sokkal jobban játszott a románoknál, így 25:19-re sorozatban a harmadik játszmát is hozta.

Ez azonban a fent vázolt szabály miatt csak a meccs megnyerését jelentette, az Eb-re való kijutás a következő, 15 nyert pontig menő aranyszetten múlt. Nagyon jól kezdtünk, 10:6-ra is elhúztunk, ám a románok nem adták meg magukat, feljöttek 11:10-re, majd 13:13-ra egyenlítettek. Csakhogy 14:13-nál mi jutottunk Eb-labdához. A nagyszerű menet végén megnyertük a 15. pontot is. Kijutottunk!

Az Eb-re 2017-ben kerül sor, a kontinensviadalt Azerbajdzsán és Grúzia közösen rendezi meg.

RÖPLABDA EB-SELEJTEZŐ
EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 3:1 (–14, 22, 25, 19), aranyjátszmával 15:13
Érd, 1200
néző. V: Fernandez Fuentes (spanyol), Fischer (német).
Magyarország:Dobi 11, Nagy E. 8, Szakmáry 19, Liliom 17, Horváth D. 26, Tálas 2.Csere:Molcsányi (liberó), Bleicher, Kötél Zs., Dékány 1, Pintér.Szövetségi kapitány:Jan De Brandt.
Románia:Baciu 10, Cazacu 22, Fales 10, Kapelovies 3, Salaoru 15, Onyejekwe 8.Csere:Albu (liberó), Ispas (liberó), Bacsis, Tataru, Rogojinaru 2, Berdila.Szövetségi kapitány:Davide Delmati.
Az eredmény alakulása: 1. játszma:0:4, 3:8, 8:9, 11:17, 12:20, 14:24. 2. játszma:1:3, 10:3, 16:10, 20:17, 22:21, 24:21. 3. játszma:4:4, 4:8, 11:10, 15:16, 18:17, 18:21, 20:21, 22:24. 4. játszma:9:6, 10:9, 16:11, 18:15, 20:15, 21:18, 24:19.Aranyjátszma:2:2, 5:2, 5:4, 8:5, 10:6, 10:8, 11:10, 13:13.
Az Eb-re kijutott: Magyarország
Jan De Brandt:
– Az elején szörnyen játszottunk, a harmadik szett volt a kulcs, ami után beindult a gépezet és megállíthatatlan volt a csapat. Boldog vagyok, mert ez egy újabb történelmi pillanat volt a magyar röplabdázás történetében.
Davide Delmati: – Nehéz mit mondani, hiszen aranyszett után estünk el az Eb-kvalifikációtól, ráadásul 13:13 is volt ebben az állás. A magyar válogatott bizonyította, hogy nagyon jó csapat, s bár küzdöttünk, többször is fontos pillanatokban hibáztunk.

Jan De Brandt eksztázisa (Fotó: hunvolley.hu/Muzslay Péter)