PUSZTAI VIOLA
2019.08.30 09:33 Frissítve: 2019.08.30 10:30

Női röpi Eb: Megkönnyeztem, hogy itthon játszhattunk! – Szakmáry

A csoportkör után véget ért az Európa-bajnokság a magyar női röplabda-válogatottnak. Nyilván van hiányérzete a csapatnak, hogy nem sikerült elérnie a célt, azaz a nyolcaddöntőbe kerülést, de Bleicher Réka, Németh Anett és Szakmáry Gréta is arról beszélt az NSO Tv-nek, hogy mennyire élvezte, hogy hazai közönség előtt léphetett pályára.

„Nemcsak nekem, de az egész magyar röplabdázásnak hihetetlenül sokat jelentett, hogy Budapesten Eb-csoportkört rendeztek – mondta Szakmáry Gréta. – Megkönnyeztem. Sajnos az eredmény nem úgy sikerült, ahogy terveztük, de hogy Magyarországon, a Papp László-sportarénába ennyi szurkoló jött el, és fantasztikus hangulatot csináltak, ettől a hideg is kiráz. Öröm volt itthon játszani, és remélem, mostantól minden mérkőzésünkön ennyien lesznek.”

Az észtek elleni győzelem mellett a horvátok elleni utolsó szettre emlékeznek vissza a legszívesebben a lányok, valamint a hollandok elleni meccs utáni búcsú – amikor a pályafutását befejező Bokorné Liliom Ritától és Sándor Renátától is elköszönt a csapat és a közönség – is örök emlék marad.

NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG
5. FORDULÓ

HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 3:0 (17, 13, 15)
Papp László Budapest Sportaréna, 2700
 néző. V: Ovuka (bosnyák), Sarikaya (török)
HOLLANDIA: BUIJS 12, Belien 7, SLÖETJES 18, Daalderop 5, DE KRUIJF 13, Bongaerts 2. Csere: Schoot (liberó), Lohuis, Jasper 4, Plak 2, Dijkema. Szövetségi kapitány: Jamie Morrison
MAGYARORSZÁG: Sándor 2, Nagy E. 1, Bokorné Liliom 3, Szakmáry 5, Pekárik 3, Tálas. Csere: TÓTH F. (liberó), Bleicher R. 3, Török K. 1, Dékány 3, SZERENCSÉS-MIKLAI 5,Gyimes 1, Németh A. 3. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 6:6, 11:7, 17:11, 20:14, 24:17. 2. játszma: 4:1, 9:3, 10:9, 17:10, 21:11, 24:12. 3. játszma: 0:3, 6:9, 10:9, 14:11, 24:15
Jamie Morrison:
 – Jó ez a magyar válogatott, erősen szervált. Mi remekül végrehajtottuk, amit elterveztünk, két és fél szettig mindenképpen, elégedett vagyok a mérkőzéssel. A csoportkörrel is, elképesztően sok meccset játszottunk az elmúlt időszakban, igyekeztem forgatni a csapatot. Remek játékosaim vannak, büszke vagyok rájuk.
Jan De Brandt: – Kár, hogy nem tudtuk megnyerni a románok elleni mérkőzést. Minden szettben közel voltunk hozzájuk, ha sikerül akkor győznünk, sokkal nyugodtabbak lettünk volna, és kényelmesebb helyzetből vártuk volna a folytatást. A horvátok, az azeriek és a hollandok túl erősek nekünk, nem voltunk elég jók ehhez a szinthez.

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Hollandia 5 győzelem/0 vereség, 2. (és továbbjutott) Azerbajdzsán 4/1, 3. (és továbbjutott) Horvátország 3/2, 4. (és továbbjutott) Románia 2/3, 5. Magyarország 1/4, 6. Észtország 0/5