R. E. B. 2019.08.23 19:58 Frissítve: 2019.08.23 20:03

Női röpi Eb: a hollandok nem kegyelmeztek szombati ellenfelünknek

Az azeriek és a horvátok elhúzódó, ötszettes csatája miatt a 17.30-ra kiírt kezdési időponthoz képest nagyjából fél órával később „esett egymásnak” a legutóbbi kontinensviadalon ezüstérmes Hollandia és Románia, újabb csúszástól azonban nem kellett tartani.

Könnyed holland győzelem (Fotó: Török Attila)

Noha a szombaton a magyarok ellen pályára lépő románok jól tartották magukat, mafla szettvégi hibák miatt elbukták az első játszmát (25:21). Ezzel nagyjából el is lőtték a puskaporukat, a második felvonás még vállalható volt, ám a szempontjukból a harmadik már nagyon csúnyán alakult, 9 pontra azért nem illik veszíteni.

Így aztán az Eb-második hollandok alig egy órával a kezdés után már felszabadultan örülhettek a győztes nyitánynak. Talán a kondiedző keményebb munkára fogta őket, mint a románok a pályán...

A magyar válogatott 20.30-tól az Eb-újonc Észtország ellen kezdi meg az Eb-szereplést.