Férfi röplabda NB I: órási izgalmak után döntőben a Pénzügyőr

2017.03.13. 20:39
0:2-ről fordította meg a meccset, s harcolta ki végül a győzelmet idegenben a Pénzügyőr, a férfi NB I bajnoki elődöntőjének ötödik mérkőzésén, s így 3–2-es összesítéssel jutottak a döntőbe, ahol a címvédő Fino Kaposvár lesz az ellenfelük.

RÖPLABDA, FÉRFI NB I, ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS:
Vegyész RC Kazincbarcika – Pénzügyőr 2:3 (20, 20, –19, –19, –13)
Kazincbarcika. V: Adler, Jámbor.
Pénzügyőr: Tóth A., Bagics, Torma, Szalai, Takács G., Kovács S. Csere: Ronkainen (liberó), Kiss D., Balogh M. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Vegyész: Toronyai, Árva, Juhász, Borovicsanyin, Januzovics, Banai. Csere: Dudás (liberó), Kecskeméti, Bokor E., Kovács Z., Surányi, Kozsla. Vezetőedző: Daniel Oravec.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:8, 12:10, 16:12, 21:14, 22:18, 24:20. II. játszma: 4:6, 8:7, 16:11, 23:17, 24:20. III. játszma: 8:7, 12:13, 17:14, 19:24. IV. játszma: 0:3, 8:7, 11:12, 13:12, 14:16, 16:20, 19:24. V. játszma: 6:6, 6:9, 8:9, 8:11, 11:14.
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Pénzügyőr javára.

A vendégek némileg tartalékos összeállításban léptek pályára, hiszen a stabil kezdőcsapatból, munkahelyi elfoglaltsága miatt Bokor Gábor nem tudott Weczera Csaba vezetőedző rendelkezésére állni. A Pénzügyőr végül nyolc játékossal érkezett meg a borsodi városba, mindezek ellenére jól kezdték a találkozót, a szett közepén azonban többször is hibáztak, míg a hazaiaknál Árva Milán és a szerb légiós, Januzovics sorban termelte a pontokat, s így végül magabiztos hazai siker született. A forgatókönyv a második játszmában sem változott: jó vendégkezdés után a szett közepén húztak el a hazaiak s végül ugyanúgy 25:20-ra nyertek.

A harmadik szettben már nem engedték el az ellenfelet a fővárosiak, sőt a végjátékhoz érve Tóth András nyitásaival és Bagics Balázs bombáival fordítottak és sorozatban nyolc pontot szerezve szépítettek. Lendületben maradtan a negyedik játszma elején is a vendégek, de a szett közepén kiegyenlítődött a játék. A második szünet előtt aztán megint erőre kaptak a fővárosiak, és meg is léptek négy ponttal, és ez már kitartott a szett végéig.

Az ötödik játszma már az idegek harca volt, 6:6-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, de aztán hárommal léptek meg a vendégek, ezúttal azonban egyszer még visszazárkóztak a hazaiak, másodszor azonban már nem sikerült. Három meccslabdája volt a vendégeknek, de kettőt hárított a Vegyész, a harmadikat azonban Kovács Sándor beejtette, így ők jutottak a fináléba (13:15).

Dudás András (másodedző):
- 2:0 után elhittük, hogy már megnyertük a meccset, és beleestünk abba a hibába, amibe a második és a harmadik meccsen is. Gratulálok a Pénzügyőrnek, megérdemelten győztek.

Weczera Csaba: - Eddig voltak rossz és jó meccseink, most viszont egy meccsen belül mutattuk be mindkettőt. Szerencsére a legjobbkor mutattuk a szebbik arcunkat.