Férfi röplabda: megszerezte első El-győzelmét a válogatott

2018.06.02. 22:27
Megszerezte első sikerét férfi röplabda-válogatottunk az Európa-ligában. A mieink idegenben, Tiranában győzték le Albániát.

Az első négy forduló során mindössze egy szettet nyert férfi röplabda-válogatottunk: azt a játszmát ugyan éppen Albánia ellen sikerült összehozni, ám ellenfelünk így is győzni tudott, ráadásul Budapesten. Így aztán nem utazhattak túlságosan vérmes reményekkel a mieink Tiranába.

Bogdan Tanase három új játékost is bevetett a szerdai, horvátok elleni kezdőcsapathoz képest, és csodák csodájára Kaszap Tamással, Bozóki Bencével és Gebhardt Norberttel elkezdett működni a gépezet. Persze nem ment ez ennyire egyszerűen: az első játszmát csak óriási izgalmak után, 28:26-ra nyerték meg a mieink, ehhez képest a másodikban már simán győztek a fiúk.

Sajnos ezek után az albánok is magukra találtak, s előbb szépítettek, majd egy ugyancsak rendkívül szoros játszmában (29:27) egyenlíteniük is sikerült, így a lányok után a férfiaknál is következhetett a döntő szett. Együttesünk ekkor megint megrázta magát, s a térfélcserénél két ponttal is vezetett. Ez a magyar csapatot zavarta meg egy kicsit, mert az albánok ezt követően egyből kiegyenlítettek, azonban Bogdan Tanase időt kért és ezután sorozatban ötször is eredményesek voltak a mieink, amivel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést, s megszerezték első sikerüket a sorozatban.

Ugyan így az albánok egy pontot elvettek a mieinktől, de az utolsó fordulóban, Érden, válogatottunk egy Fehéroroszország elleni győzelemmel el tudna kerülni a csoport utolsó helyéről.

FÉRFI RÖPLABDA EURÓPA-LIGA, 5. FORDULÓ
ALBÁNIA–MAGYARORSZÁG 2:3 (–26, –19, 21, 27, –9)

Tirana, 150 néző. V: Rogics (szerb), Feshti (albán).
ALBÁNIA: Deliu 1, HUSAJ 20, Malaj 2, QAFARENA 23, KOCI 18, Gjoklaj 1. Csere: Kola (liberó), Arapi 4, Qepa, Gaxiri, Kula 6, Baruti. Szövetségi kapitány: Jovan Melkas.
MAGYARORSZÁG: KASZAP 9, BOZÓKI 24, SZABÓ A. 12, Gebhardt N., Dávid Cs. 12, Nagy J. 10. Csere: Deák (liberó), Kalmár 1, Blázsovics 7, Magyar. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:8, 16:14, 21:19. 2. játszma: 6:8, 16:15, 18:21. 3. játszma: 8:3, 15:16, 21:17. 4. játszma: 7:8, 16:15, 21:19. 5. játszma: 3:5, 6:8, 8:8, 8:13.

Bogdan Tanase:
– Végletekig kiélezett mérkőzésen tudtunk győzni. A fiúk most megmutatták, hogy helyén van a szívük. Persze még rengeteg munka vár ránk, de a mostani hozzáállás mindenképpen biztató a jövőre nézve.