Férfi röpi Extraliga: döntőben a címvédő Kazincbarcika

MTI MTIMTI MTI
2019.04.14. 21:14
A címvédő Kazincbarcika döntőbe jutott a férfi röplabda Extraligában, miután az elődöntő vasárnapi, negyedik mérkőzésén négy szettben nyert Kaposváron, így 3:1-gyel lezárta a párharcot.

Az összecsapáson az első játszma a vendégeké lett, de a másodikban – bár ott is jól kezdtek a kazincbarcikaiak – egyenlítettek a házigazdák. A folytatásban szoros szetteket nyert meg a vendégcsapat, amely így lezárta az elődöntős szakaszt.

A másik ágon a Pénzügyőr SE már korábban a döntőbe jutott, miután 3:0-s összesítéssel elbúcsúztatta a Kecskemétet.

A finálé első felvonását április 23-án Kazincbarcikán rendezik.

RÖPLABDA
FÉRFI EXTRALIGA
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Fino Kaposvár SE–Vegyész RC Kazincbarcika 1:3 (–18, 16, –23, –21)
Kaposvár, 500
néző. Vezette: Halász T., Szabó P.
FINO: Horváth 2, Kalmár 2, Nagy P. 23, Bozóki 9, Nagy J. 9, Keen 4. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 7. Vezetőedző: Demeter György
VEGYÉSZ: Juhász 11, Szabó D. 17, Milev 12, Macko 11, Páez 2, Németh 8. Csere: Vitko (liberó), Blázsovics 3, Toronyai. Vezetőedző: Marek Kardos
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:8, 9:16, 13:21. II. játszma: 6:8, 16:14, 21:15. III. játszma: 5:8, 13:16, 16:21. IV. játszma: 7:8, 14:16, 19:21.
Demeter György:
– Feszülten, idegesen kezdtünk, de visszajöttünk a mérkőzésbe, és végig ott voltunk ellenfelünk mögött. Ragyogó blokkokkal nyertek a kazincbarcikaiak, mi bele-bele hibáztunk, ez pedig a vereségünkbe került, de végig küzdöttünk, és nem adtuk fel.
Marek Kardos: – Érzelmekben gazdag mérkőzés volt, amelyen sok nyitást rontottunk. Egy állásban beragadtunk a második játszmában, amelyet a Kaposvár kihasznált. Türelmesek voltunk a folytatásban, főleg blokkban és védekezésben hoztunk extrákat, de a visszatámadásaink is rendben voltak. Nehéz mérkőzés volt, de gratulálok a fiúknak, mert küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgáztak.

A párharc végeredménye: 3:1, a Kazincbarcika javára.