Férfi röpi NB I: sokba kerülhet a Fino sümegi pontvesztése

2018.02.25. 20:59
Bővelkedett izgalmakban a férfi röplabda NB I vasárnapi játéknapja. A címvédő Kaposvár hiába vezetett már 2:0-ra Sümegen, végül csak az ötödik szettben kerekedett felül, így a záró fordulóra maradt a döntés, hogy a kaposváriak vagy a kecskemétiek szerzik meg az értékes második helyet a Vegyész RC Kazincbarcika mögött. A Szolnok 0:2-ről nyert Székesfehérváron, és a MAFC is megizzadt a Dunaferr ellen.

MAFC-BME–Dunaferr 3:1 (23, 19, -22, 14)
MAFC-BME:
Kun B. 15, Bakóczy 2, Posztós 13, Szabó B. 12, Csépke 6, Bán B. 22. Csere: Tari, Varga D. (liberók), Eke. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.
Dunaferr: Flachner K. 3, Bohnicsek 11, Tomanóczy B. 11, Iván B. 6, Csizmadia 2, Hatvany 7. Csere: Hartyányi, Sárközi, Tajti (liberók), Laczi, Iván G., Móró 3, Matyiák 6, Mihucz. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 13:16, 21:20. II. játszma: 7:8, 14:16, 21:18. III. játszma: 5:8, 12:16, 21:20. IV. játszma: 8:2, 16:9, 21:12.
Schildkraut Krisztián:
Gratulálok a fiúknak, a taktikát betartva, fegyelmezetten játszottunk. Megvan az eredménye, ha nagyon akarjuk a győzelmet és egységesek vagyunk.
Tomanóczy Tibor: Már a találkozó előtt jól tudtuk, hogy a fiaink fáradtsága közbeszólhat, hiszen több olyan játékosom volt ma, akiknek a héten ez már az ötödik meccse volt. Ez pedig hatalmas megterhelést jelent fiataljaink számára. A MAFC ellen nagyot küzdöttünk, de még mindig igaz az, hogy ahhoz, hogy idegenben ilyen szintű csapatok ellen győzni tudjunk, sok mérkőzést kell játszanunk, hogy minél több rutint szerezzünk. MAFC-BME–Dunaferr 3:1 (23, 19, -22, 14)
MAFC-BME:

HÉP-Kecskeméti RC–Debreceni EAC 3:0 (10, 15, 11)
Kecskemét, 100
néző. V: Csizmarik, Suba.
Kecskemét: Gacs 2, Török R. 3, Kunert 11, Szabó M. 11, Kovács Z. 12, Krupánszki 10. Csere: Deák (liberó), Leiner 4, Török Sz. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Debrecen: Árvai 2, Magyar 3, Kiss I. 1, Ötvös 5, Remete 6, Nagy A. Csere: Kiss D., Mészáros (liberók), Bakács, Horváth P. 2, Szikszai 1. Vezetőedző: Fodor Antal.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:6, 21:8. II. játszma: 8:2, 16:8, 21:11. III. játszma:8:2, 16:6, 21:9.
Szasa Nedeljkovics:
Egyértelmű célunk volt a három pont megszerzése, és a fiúk ezt el is érték. Örülök neki, hogy a csapat jól állt hozzá ehhez a mérkőzéshez, pedig nem voltunk túl frissek.
Fodor Antal: Gratulálunk a Kecskemétnek. Gondoltuk, hogy nincs esélyünk a győzelemre, de nagyobb ellenállást vártam a csapattól. Voltak jó labdamenetek, és több játékosnak is lehetőséget tudtam adni.

Székesfehérvári MÁV Előre SC–Szolnoki Röplabda Akadémia 2:3 (23, 26, -23, -13, -12)
Székesfehérvár, 100
néző. V: Soltész, Mezei.
MÁV: Damsits 1, Náhol 4, Németh Zs. 25, Stefanovics 11, Kiss M. 11, Neukum 7. Csere: Nagy Á. (liberó), Sziládi 1, Balogh P. 2, Batári, Nagy B. 2. Vezetőedző: Németh Ödön.
Szolnok: Guzmics 3, Fülöp 21, Varga Z. 13, Gönczi 20, Tamasi 4, Kholman 4. Csere: Farkas R. (liberó), Bíró 1, Szabó P. 7. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 11:16, 21:19. II. játszma: 3:8, 10:16, 17:21. III. játszma: 8:2, 16:10, 21:16. IV. játszma: 5:8, 8:16, 10:21. V. játszma: 5:4, 7:10, 8:12.
Németh Ödön:
Az idegek harcát végül a vendégek nyerték meg.
Gulyás Ferenc: Ez a mérkőzés nem a röplabdáról szólt, inkább fejben küzdött meg egymással a két csapat. Érdekes mérkőzés volt, aki jobban bírta a végét, az nyert. Két pontot szereztünk, készülünk a folytatásra.

Sümegi RE–Fino Kaposvár SE 2:3 (-15, -14, 23, 22, -7)
Sümeg, 100
néző. V: Szarka, Vígh.
Sümeg: Balla, Kaposi 23, Tigyi 3, Erki 10, Németh Z. 8, Sow 7. Csere: Nagy P. (liberó), Péter B., Óhidi, Csike. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
Kaposvár: Keen 8, Nikolov 14, Nagy J. 16, Kalmár Á. 20, Horváth K. 2, Vajda T. 2. Csere: Pápai P. (liberó), Bögöly 11, Kulcsár A. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:8, 12:16, 13:21. II. játszma: 4:8, 10:16, 12:21. III. játszma: 4:8, 16:14, 19:21. IV. játszma: 8:6, 16:12, 21:19. V. játszma:3:5, 5:10, 5:12.
Tamás Zoltán:
Ha a bajnokság elején azt mondom, hogy egy Kaposvárnak nagyon fontos mérkőzésen pontot szerezünk, hülyének néznek. Örömteli, hogy az ellenfél két szettnyi dominanciája után visszajöttünk a meccsbe. Köszönjük a szurkolók és a polgármester úr támogatását.
Demeter György: Az első két játszmában szépen, fegyelmezetten játszottunk. A harmadik szett elején és a hajrában is vezettünk, de a Sümeg fordítani tudott. A negyedik játszmára rányomta a bélyegét a vereség, ellenfelünk ráadásul jól nyitott. Mi kerestük önmagunkat, és csak az ötödik játékrészben kaptunk újra erőre. A sorsunk még mindig a kezünkben van: ha a záró fordulóban, hazai pályán nyerünk a Kazincbarcika ellen, meglesz a második hely.