Férfi röplabda Extraliga: Kecskeméten nyert a MÁV Előre

2023.03.18. 19:35
Könnyedén nyertek a fehérváriak (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap, archív)
A MÁV Előre győzött a Kecskemét otthonában a férfi röplabda Extraliga negyeddöntőjének második, szombati mérkőzésén, így már 2–0-ra vezet az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban.

A következő felvonást szerdán rendezik a MÁV Előre székesfehérvári otthonában.

RÖPLABDA – MTI
FÉRFI EXTRALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK

Kecskeméti RC–MÁV Előre SC-Foxconn 0:3 (–22, –26, –17)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a MÁV Előre javára.

Kistext JP Auto Mercedes–GreenPlan-Kazincbarcika 0:3 (–21, –23, –21)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kazincbarcika javára.

MAFC-BME–Pénzügyőr SE 0:3 (–18, –12, –20)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Pénzügyőr javára.

Fino Kaposvár-Debreceni EAC 3:0 (16, 19, 18)
KAPOSVÁR: BÖGÖLY 10, Lescay 8, BARTUNEK 3, QUEVEDO 14, Iván B. 7, BARÓTI 14. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska, Tóth K. 2, Zarka. Edző: Szlobodan Prakljacsics
DEBRECEN: Almora 6, Veres 2, Moret 10, Tóth A. 1, Bagics 9, Kiss I. 6. Csere: Bán (liberó), Lovas. Edző: Fodor Antal
Kaposvár, 320 néző. V: Mezőffy, Szabó P. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:3, 16:9, 21:11. 2. játszma: 8:5, 16:11, 21:16. 3. játszma: 7:8, 16:11, 21:14
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Kaposvár javára
Szlobodan Prakljacsics: – A párharc végkimenetele szempontjából fontos volt, hogy a debreceni sikerünk után hazai pályán is legyőzzük a debrecenieket. Az elejétől a végéig kézben tartottuk a mérkőzést, így nem maradt el a jó eredmény. bízom benne, hogy a lendületünk megmarad a folytatásra is.
Fodor Antal: – Nem voltunk könnyű helyzetben, és sajnos nem sikerült meglepetést szereznünk a jól teljesítő Kaposvár otthonában. A párharc három győzelemig tart, így természetesen nem adjuk fel.