Férfi röpi Extraliga: a MÁV Előre nyert Kazincbarcikán, biztosan első a Pénzügyőr

S. SZ.S. SZ.
2023.02.26. 18:43
A fehérváriak még lehetnek harmadikak (Fotó: Vajda János, Észak-Magyarország)
A MÁV Előre némi meglepetésre könnyedén, 3:0-ra nyert Kazincbarcikán a férfi röplabda Extraliga vasárnapi játéknapján, a középszakasz felsőházának 5. fordulójában.

Felforgatott csapattal futott neki utolsó hazai mérkőzésének a GreenPlan-VRCK a férfi Extraliga középszakaszában, a sorozatos terhelés miatt több játékosának pihenőt adott Toronyai Miklós edző, míg a vendég MÁV Előre a legerősebb hatosával kezdett, ami meg is látszódott a mérkőzésen. A fehérváriak két albán szélső ütője, Leonardo Doda és Redjo Koci szerezte a legtöbb pontot a találkozón, a házigazdáknak viszont sok esélyük nem volt még csak arra sem, hogy a szettek végjátékát izgalmassá tegyék – csupán az első és a harmadik játszma elején vezettek néhányszor. A Vegyész három szettben alulmaradt, s először kapott ki a középszakaszban. A barcikaiak vereségének köszönhetően a címvédő Pénzügyőr megnyerte a bajnokság középső fázisát, amivel pályaelőnyben lesz a rájátszásban.

RÖPLABDA
EXTRALIGA

KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, FÉRFIAK
GREENPLAN-VRCK–MÁV ELŐRE SC-FOXCONN 0–3 (–18, –22, –17)
Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Adler, Tillmann
KAZINCBARCIKA: Tarabus 7, Páez, Blázsovics 2, Juhász P. 7, Csoma 12, Reffatti 5. Csere: Kiss M. (liberó), Péter M. 4, Budai, Moraes 3, Warzywoda 1, Szabó D. 2. Edző: Toronyai Miklós
MÁV ELŐRE: Eke 4, Szabó V. 3, KOCI 14, Ambrus 8, PESTI 10, DODA 13. Csere: Takács M. (liberó). Edző: Dávid Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 9:9, 12:14, 13:19, 17:21. 2. játszma: 3:5, 9:11, 12:14, 15:15, 17:21, 21:23. 3. játszma: 5:6, 9:11, 10:15, 12:19, 15:23
Toronyai Miklós: – Forgatnom kellett a játékosokat, mert az elmúlt két hétben négy fontos mérkőzést játszottunk. Arra kértem a pályára lépőket, hogy mindenki teljes erőbedobással tegye a dolgát, sajnos nem mindenki élt a lehetőséggel. Még a húzóemberek sem úgy álltak bele minden szituációba, ahogy kellett volna.
Dávid Zoltán: – Mindig is jellemző volt ránk a hullámzó játék, szerencsére a játékosok ezúttal összeszedték magukat. Betartották a kért taktikát, úgyhogy örülök és büszke vagyok rájuk. A középszakasz elején arra kértem őket, hogy szetteket nyerjünk a mérkőzéseken, ehhez képest a győzelemre is esélyünk van. Úgy érzem, készen állunk a bajnokság következő szakaszára, a playoffra!

Az állás: 1. Pénzügyőr SE (40 pont) 2. GreenPlan-VRCK (35) 3. Debreceni EAC (31) 4. MÁV Előre SC-Foxconn (28)