Női röpi Extraliga: balatonfüredi vereség három meccslabdáról

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.11.12. 20:56
A Békéscsaba 3:2-re győzött (Fotó: Imre György)
A Békéscsabai RSE házigazdaként 3:2-re legyőzte a Szent Benedek RA csapatát a női röplabda Extraliga alapszakaszának pénteki mérkőzésén.

Két pontnyira volt a sima, 3:0-s győzelemtől a Balatonfüred, ám a főleg az első két szettben visszafogottan játszó Békéscsaba az elnyűhetetlen Marta Drpa vezérletével visszahozta csapatát a mérkőzésbe és kiharcolta a folytatást. Innentől kezdve a közönségétől is támogatott BRSE uralta az Extraliga két veretlen csapatának rangadóját. Drpa ezúttal is vezére volt a hazai együttesnek, de felnőtt hozzá a fiatal Glemboczki Zóra és a pályára nemrég visszatérő csabai ikon, Molcsányi Rita.

A mérkőzés második felét fejben jobban bírta a Békéscsaba, a kritikus helyzetekben nem remegett meg Glemboczkiék keze. A viharsarki együttes két rangadó után is megőrizte veretlenségét a bajnokságban és ezzel valóban jelezte, hogy joggal tart majd igényt akár az aranyéremre is.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
ALAPSZAKASZ , 5. FORDULÓ

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA
SZENT BENEDEK RA 3:2 (–18, –19, 25, 22, 8 )
Békéscsaba, 900 néző. V: Adler L., Soltész.
BÉKÉSCSABA: Najdic, GLEMBOCZKI 19, Zólyomi 6, DRPA 27, Kliszura 5, Strunjak 8. Csere: MOLCSÁNYI R. (liberó), Kornyijenko 3, Karhu 5. Edző: Tóth Gábor
BALATONFÜRED: Bleicher R. 2, SZAVOVICS 14, KOPRIVICA 16, SZTIJEPICS 14, Kiss G. 11, Jimerson 14. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Lekics 1, Iosia, Vacsi 1, Szerényi. Edző: Dejan Desznica
Az eredmény alakulása. 1. szett:
4:7, 8:14, 11:17, 15:18, 17:24. 2. szett: 5:9, 7:14, 14:16, 16:22, 18:24. 3. szett: 7:3, 9:8, 13:9, 19:19, 22:24, 26:25. 4. szett: 10:4, 16:10, 19:12, 19:15, 23:17, 24:22. 5. szett: 5:2, 8:4, 14:7
Tóth Gábor: – A harmadik játszma végén arra gondoltam, hogy ha elveszítjük, akkor megérdemelten bukjuk el, hiszen abban a szettben magabiztosan vezettünk. Fontos volt, hogy egy lélektani korlátot át tudjunk lépni, de ahhoz kellett, hogy pontosabbak legyenek a nyitásaink és a védekezésből való visszatámadásaink pedig eredményesebbek, mint az előző két szettben. A győzelemnek örülök, a teljesítménynek nem feltétlenül. Annak azonban örülök, hogy bizonyítottak azok a játékosok, akik a második sorban vannak és hogy bevethetőek akár a legmagasabb szinten is.
Dejan Desznica: – Nagyon kemény mérkőzést játszottunk a magas szinten röplabdázó Békéscsaba ellen. Mi egy formálódó és új csapat vagyunk, új és nagyon jó lehetőségekkel. A szezon feléhez közeledünk, sokat fejlődtünk, de még hosszú út van előttünk. Az első két szettben nagyon jól játszottunk, a harmadik játszmát meg tudta nyerni a BRSE, ami átlendítette őket és egyre jobban játszottak. Nekünk nincs más dolgunk, mint meccsről-meccsre jobban játszani. A hazai közönség remek hangulatot teremtett és ez is komoly segítség volt a csapatuknak.