Röplabda: meglepetésre a Kecskemété a bronz a férfiaknál

2017.02.11. 19:49
Némi meglepetésre a HÉP-Kecskeméti RC szerezte meg a bronzérmet a Magyar Kupában, miután öt játszmában legyőzték a címvédő, és a bajnokság alapszakaszát toronymagasan megnyerő Fino Kaposvár SE-t. A döntő 20 óra 5 perckor kezdődik a Pénzügyőr SE és az Openhouse-Szolnoki RKSI között.

FÉRFI MAGYAR KUPA, A 3. HELYÉRT
Fino Kaposvár SE–HÉP-Kecskeméti RC 2:3 (–22, 23, –25, 21, –12)
Érd Aréna, 1000
néző. V: Horváth M., Éva
Kaposvár: Nagy J. 15, Bozóki 15, Dávid 21, Keen, Bögöly 7, Vajda 5. Csere: Deák (liberó), Kalmár 14, Csányi. Vezetőedző: Demeter György
Kecskemét: Erki 10, Pesti 20, Horváth K. 21, Jánossy 22, Vocskó 4, Szabó M. 7. Csere: Csala (liberó), Leiner, Balla, Kunert. Vezetőedző: Gyurkó Sándor
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 10:7, 12:12, 16:15, 20:20, 20:24. II. játszma: 8:7, 12:10, 15:11, 16:13, 17:17, 19:21, 22:21, 24:23. III. játszma: 8:7, 15:12, 16:15, 18:20, 21:20, 22:23, 24:23, 25:24. IV. játszma: 7:8, 8:12, 10:17, 15:18, 20:20, 24:21. V. játszma: 6:4, 8:6, 9:12, 11:14FÉRFI MAGYAR KUPA, A 3. HELYÉRT

Felváltva estek a pontok a találkozó elején, két pontos különbség először pont az első technikai szünetre alakult ki. El is léptek aztán a kaposváriak hárommal, de rövidesen újra egyenlő volt az eredmény. Eggyel vezettek a kaposváriak a második szünetben, ám a pihenő után azonnal fordítottak a kecskemétiek, de meglépniük nekik sem sikerült. 21:20-as kecskeméti vezetésnél szervált egy ászt Hováth Kristóf, s Demeter György azonnal időt is kért. Azonban ez nem zavarta meg a fiatal játékost, mert azonnal egy újabb ásszal folytatta, majd Szabó Márton blokkja után négy szettlabdája lett a kecskemétieknek. Azonban kettőt is sikerült hárítania a kaposváriaknak, a harmadiknál Szabó centerlabdáját azonban már nem tudták menteni a somogyiak (22:25).

A második játszmát a kaposváriak kezdték jobban, de két pontnál többel, csak a második szünet előtt tudtak csak meglépni, igaz, akkor mindjárt néggyel is vezettek Dávid Zoltánék. A kecskemétiek azonban innen is felálltak, sőt, a végjátékhoz érve átvették a vezetést. 21:19-nél Demeter György kért időt, s sorozatban három pontot szerezve megint náluk volt az előny, majd szettlabda is, amit Vajda Tamás blokkjának köszönhetően azonnal pontra is váltottak (25:23).

A harmadik játszmában is fej fej mellett haladtak a csapatok, egészen 12:12-ig, amikor azonban sorozatban háromszor is eredményesek voltak a kaposváriak. Időt is kért Gyurkó Sándor, és jól is tette, mert azonnal egyenlítettek a kecskemétiek, remek blokkmunkájuknak köszönhetően. Ekkor Demeter György kért időt, s végül az ő csapata ment előnnyel a technikai szünetre, de aztán a kecskemétiek kerültek két pontos előnybe, azonban azonnal fordítottak megint a somogyiak. Kalmár Ákos bombája után ők jutottak szettlabdához, de ezt hárítani tudták a kecskemétiek. Aztán megint Kalmár ütött, de ezután sem tudták befejezni a játszmát, sőt, Horváth ászával már az ellenfélnél volt az előny, s egy outnak köszönhetően aztán meg is nyerték a játszmát (25:27).

A bevitt ütéstől egy kissé megroggyant a Kaposvár, s a meccs során először vezettek a kecskemétiek az első szünetben, sőt, ezt követően sikerült is meglépniük: a második szünetben már hat pont volt az előnyük. Lett aztán ez hét is, amikor újra erőre kaptak a somogyiak, s sikerült háromra visszazárkózniuk, majd Kalmár pontjaival egyenlítettek is. Sőt, a végén a cserejátékos nyitásaival három szettlabdájuk is lett, s végül egy outnak köszönhetően már az elsőt kihasználták (25:21).

Az ötödik szettben Horváth Kristóf révén a Kecskemét szerzett vezetést, de a korábbi játszmák forgatókönyvének megfelelően, változatlanul fej fej mellett haladtak a csapatok. 4:4 után szerzett két pontot a címvédő somogyi csapat, s ennyi volt a különbség a térfélcserénél is. A szünet azonban a kecskemétieknek tett jót, mert 10:9-nél már náluk volt az előny. Demeter György kétszer is időt kért, de ez sem segített. 12:9-nél sikerült csak megállítani a fehérmezeseket. 13:11-nél Gyurkó Sándor is időt kért, s ezután három meccslabdája lett csapatának, amelyikből a másodikat Jánossy Bálint bombázta be, így Kecskemétre került a bronz (15:12).

Demeter György: - Alapjátékunkat gyengén játszottuk, ezután kiismerhető volt a támadásszervezésünk. A negyedik játszmában volt egy fellángolásunk, de az ötödikre elment az erő. Gratulálok a Kecskemétnek, nagyon szépen játszottak.
Gyurkó Sándor: - Nagyon örülök, hogy minden játszmában szoros csatára késztettük a Kaposvárt. Nem szoktam erről beszélni, de számomra ez egy nagyon fontos győzelem, hisz végre a kupában, egy éremmérkőzésen le tudtam győzni a kaposvári csapatot... Igaz, ezt a csatát most a harmadik helyért rendezték, de nagy bravúrnak tartom, hogy sikerült nyernünk.