Női röplabda Európa-liga: megint kikapott a magyar csapat

NSO NSONSO NSO
2016.06.04. 20:53
Második mérkőzését is elvesztette a címvédő magyar női röplabda-válogatott az Európa-liga csoportkörének első, nyíregyházi tornáján.

Jan De Brandt együttese – amelyből több kulcsjátékos hiányzik, mivel a csapat elsősorban a szeptemberi Európa-bajnoki selejtezőkre fókuszál – szombaton a görögöktől kapott ki négy játszmában.

A nyíregyházi négyes tornát vasárnap a még szintén nyeretlen románok ellen zárja a magyar válogatott.

Az Európa-liga három csoportjából a győztesek, illetve a legjobb második jut tovább a második tornákat követően.

RÖPLABDA, EURÓPA-LIGA
1. TORNA, 2. FORDULÓ (NYÍREGYHÁZA)

Görögország–Magyarország 3:1 (25, 15, –12, 15)
Nyíregyháza, 2000 néző. V: Vasko (szlovák), Zotovics (szerb).
Magyarország: Szakmáry 12, Nagy E. 10, Tálas 2, Szombathelyi 5, Pallag 13, Széles 5. Csere: Molcsányi (liberó), Bleicher 1, Pintér 2, Szpin 1. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt
Görögország: Vaszilantonaki 21, Papafotiu 2, Kioszi 16, Lampruszi 5, Giota 6, Genicaridi 16. Csere: Artakianu (liberó), Hrisztodulu 2, Merteki 1, Emmanulidu 1, Strancali. Szövetségi kapitány: Ioannisz Kalmacidisz
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:8, 12:13, 14:16, 17:20, 20:20, 23:24, 25:24. II. játszma: 2:8, 4:18, 11:20, 13:24. III. játszma: 8:4, 16:5, 19:6, 24:10. IV. játszma: 4:8, 6:12, 8:16, 9:20, 13:20, 15:24.

Jan De Brandt: - Többször is vissza tudtunk jönni a meccsbe, s játszmalabdánk is volt az elején, A második játszmában már a görögök domináltak. Az első és a harmadik játszmában nyújtott teljesítményünkkel elégedett vagyok. Egy fiatal csapat vagyunk, mérkőzésről mérkőzésre fejlődünk, és úgy érzem, hogy jobban játszottunk mint tegnap.
Ioannisz Kalmacidisz: - Tudjuk, hogy a magyarok nem a legjobb csapatukkal játszanak, de mi így is örülünk, hogy győzni tudtunk, főleg, azok után, hogy tavaly az elődöntőben kétszer is kikaptunk tőlük. Volt néhány kritikus szituáció a mérkőzésen, főleg az első játszmában, amiből mi jöttünk ki jobban és ez döntött a javunkra.

A csoport másik mérkőzésén:

Szlovénia–Románia 3:0 (21, 14, 21)
A csoport állása: 1. Szlovénia 6 pont (6:0 szettarány), 2. Görögország 6 (6:1), 3. Magyarország 0 (1:6), 4. Románia 0 (0:6)