Női röpi: csak szettnyerésekre futotta válogatottunknak

2015.06.26. 20:42
Pénteken folytatódott Érden az Európa Ligára és az Európa-bajnokságra készülő női válogatottunk hármas felkészülési tornája. Az első meccset a spanyolok nyerték a finnek ellen 2:1-re, s a mieink is remekül kezdtek az északiak ellen, de végül 2:1-es vereség lett a vége. Ugyanez ismétlődött meg a spanyolok elleni meccsen, így a mieink két vereséggel zárták ezt a napot.

Női röplabda felkészülési torna, Érd
Spanyolország–Finnország 2:1 (15, 22, –22)
Érd, 30 néző.
Vezette: Tillman, Bátkai-Katona.
A spanyolok visszavágtak a csütörtöki vereségükért a finneknek, akik a harmadik szettben 20:16-os hátrányról fordítottak.

Magyarország–Finnország 1:2 (17, –22, –17)
Érd, 100 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Tillman.
Magyarország: Tálas 1, Vacsi 5, Dobi 4, Sándor 15, Szakmáry 9, Pallag 12. Cs: Lévai (liberó), Miklai 3, Kötél Zs. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.
Finnország: Karhu, Korthnen, Kosonen, Pihlajamaki, Puukka, Vilponen. Cs: Koskelo (liberó), Antikainen, Rantanen, Alanko. Szövetségi kapitány: Tapio Kangasniemi.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:4, 3:8, 6:8, 6:11, 15:16, 24:16. II. játszma: 3:8, 12:13, 15:20, 22:23. III. játszma: 7:4, 7:8, 11:16, 17:20, 17:23.

Magyarország–Spanyolország 1:2 (22, –21, –22)

Érd, 100 néző. Vezette: Tillman, Bátkai-Katona.
Magyarország: Kötél Zs. 1, Bodnár 2, Széles 11, Liliom 3, Szombathelyi 3, Horváth D. 17. Cs: Kötél D. (liberó), Szabó A. 3, Tálas 2. Szövetségi kapitány: Jan de Brandt.
Spanyolország: Alonso Carballo 5, Caro Garcia 2, Corral Bouza 1, Gonzalez Fernandez 12, Rivero Marin 16, Segura Palleres 9. Cs: Rodriguez Iglesias (liberó), Barceló Puchulutegu (liberó), Folgueira Fernández 5, Sanchez Garcia. Szövetségi kapitány: Saurin Cuttillas
Az eredmény alakulása: I. játszma: 6:2, 8:9, 15:16, 21:18, 21:20. II. játszma: 8:7, 8:12, 11:16, 19:23. III. játszma: 8:6, 9:10, 13:16, 22:22.

MESTERMÉRLEG:
Jókay Zoltán (másodedző): - Sajnos időnként beleragadtunk egy-egy állásba, s utána ugyan rendre sikerült felzárkózni, de aztán újra belestünk ugyanebbe a hibába. Erre most még nem állunk készen, fáradtak is a lányok, és a nyitásfogadást és az abból indított támadásokat sem gyakoroltuk még.