Férfi röpi NB I: bravúr - előnyben a Kecskemét a döntőben

NSO / MTINSO / MTI
2015.04.18. 19:29
A címvédő Kecskemét nagy meglepetésre, hatalmas bravúrt végrehajtva ötszettes csatában nyert az alapszakaszgyőztes Kaposvár otthonában a férfi röplabda NB I döntőjének első, szombati felvonásán.

A somogyiak az első két játszmát magabiztos játékkal nyerték, majd a harmadikban két meccslabdájuk is volt, a vendégek azonban innen álltak fel, s végül diadalmaskodtak.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc második mérkőzése szerdán lesz.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

FINO KAPOSVÁR–KECSKEMÉTI RC 2:3 (21, 12, –25, –20, –10)
Kaposvár, 350 néző. Vezette: Ujházi, Éva T.
KAPOSVÁR: Bozóki 14, Szabó A. 15, Magyar B. 4, BAGICS 21, Juhász 7, NÉMETH F. 15. Csere: Deák (liberó), Rása, Keen. Edző: Demeter György
KECSKEMÉT: Dorcsák 5, ÁRVA 21, Farkas P. 14, KOVÁCS Z. 10, Tóth A. 3, DÁVID 16. Csere: Pápai (liberó), Banai, Török R., Gebhardt, Gacs 1. Edző: Szasa Nedeljkovics
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 8:5, 11:7, 16:13, 20:17, 24:21. 2. játszma: 4:4, 8:6, 12:7, 19:10, 22:12, 24:12. 3. játszma: 6:8, 10:13, 19:19, 23:23, 25:26. 4. játszma: 4:6, 9:14, 13:18, 18:21, 20:23. 5. játszma: 4:5, 5:8, 5:11, 7:13, 9:14
Demeter György:
– Az agresszívan nyitó és nagyon hatásosan védekező vendégek megérdemelten nyertek. Ám még nincs vége, küzdünk tovább. Az eredeti célunk e vereség ellenére sem változott.
Szasa Nedeljkovics: – Az első két játszmában fantasztikusan nyitó kaposváriak játékának nem találtuk az ellenszerét. A harmadik szettben mentálisan feljöttünk s ez a játékban is megmutatkozott. Jó mezőnymunkánkat hatásos támadásokkal fejeztük be. De a neheze még hátra van.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára.

A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Vegyész RC-Kazincbarcika–Dági KSE 3:0 (23, 19, 24)
Kazincbarcika
, 150 néző. Vezette: Mocsnik, Halász
KAZINCBARCIKA: Blázsovics 11, Szabó M. 9, TORONYAI 7, KOVÁCS Z. 14, CSIZMADIA 9, BOKOR 7. Csere: Dudás (liberó), Balázs D., Surányi, Gulyás. Edző: Dudás András
DÁG: Oszuska G. 1, KRUPÁNSZKI 13, Molnár I. 9, Oszuska II Z. 1, JÁNOSSY 17, Szauter P. 6. Csere: Koch N., Zirigh (liberó), Horváth G. Edző: Szauter Ferenc
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 4:4, 7:8, 13:12, 14:16, 22:21. 2. játszma: 4:2, 8:6, 14:12, 17:14, 20:16. 3. játszma: 0:2, 6:8, 10:12, 14:13, 22:20, 24:24
Dudás András: – Ilyen mérkőzésre számítottunk, de még csak az első lépést tettük meg a bronzérem megszerzése felé vezető úton. Az döntött, hogy mi viszonylag egyforma szinten tudtunk játszani, míg ellenfelünk hullámzó teljesítményt nyújtott.
Szauter Ferenc: – A gyenge nyitás-fogadásunk eldöntötte a mérkőzést. Ráadásul a sajátjaink közül is rengeteget rontottunk, különösen az első és második játszmában. Támadásban megfelelőt nyújtottunk, de a mieink nem voltak kellően biztosak és egy kissé feszélyezettnek érezték magukat.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Vegyész RC Kazincbarcika javára.

A 9–12. HELYÉRT
Szolnoki Fõiskola RKSI–DEAC 3:0 (21, 8, 21)