Női röpi: 0:2-ről fordítva lett kupagyőztes a Vasas

2015.02.14. 20:32
A címvédő Vasas-Óbuda kétszettes hátrányból, meccslabdáról fordítva nyerte meg a szombati döntőt a női röplabda Magyar Kupában a Fáy utcában. Az angyalföldiek sorozatban harmadszor vívták a Teva Gödöllő ellen a finálét, és hiába vezetett a rivális már 2:0-ra, végül fordítani tudtak, és ismét az övék lett – immár 12. alkalommal – a kupa. A gödöllőiek történetük első MK-diadalára hajtottak.

NŐI RÖPLABDA
MAGYAR KUPA, DÖNTŐ
Teva Gödöllő–Vasas-Óbuda 2:3 (16, 18, –25, –22, –7)
Fáy utca, 1400 néző. Vezette: Szabó P., Mezőfi
Teva Gödöllő: Lutter L. 3, Takács D. 5, Szakmáry 20, Széles 15, Csengeri 27, Fritz 6. Cs: Bánlaki (liberó), Kalotai, Nagy K., Radomszki. Vezetőedző: Horváth András
Vasas-Óbuda: Tálas 7, Vacsi 12, Pekárik 7, Szombathelyi Sz. 11, Miklai 26, Háfra 4. Cs: Lévai, Tóth A. 1 (liberók), Durst, Villám. Vezetőedző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:4, 9:8, 13:16. II. játszma: 8:4, 13:8, 20:13. III. játszma: 8:4, 9:13, 14:14, 24:23. IV. játszma: 6:11, 15:15, 16:19, 21:21. V. játszma: 0:3, 6:7, 7:14NŐI RÖPLABDA

Az elején gyorsan meglépett a Vasas, már hárommal vezetett, mire a gödöllőiek elkezdték a pontgyártást. Az első technikai szünetben azonban már az angyalföldiek vezettek 8:7-re. Ezután felváltva estek a pontok egészen a játszma közepéig, amikor elsősorban Miklai Zsanett pontjaival hárommal meglépett megint a Vasas (13:16). Ezután viszont Csengeri Petra kezdett nyitni, és az ászkirálynő (a Challenge-kupa nyitólistáján még mindig a harmadik, holott csapata már két fordulóval ezelőtt búcsúzott, ezen a meccsen pedig hatig jutott) sorozatban négy ászt szervált, majd egészen a játszma végéig ő maradt a nyitóhelyen (25:16).

A második szettben liberót cseréltek a piros-kékek, de sokáig ez sem segített, a technikai szünetben 8:4 volt a gödöllőiek javára, akik ekkor szinte eksztázisban játszottak, remekül mezőnyöztek, és a sáncuk is kiválóan működött. Bár a játszma végére egy kicsit elfáradtak, így is tartani tudták a hétpontos különbséget (25:18).

A Valentin-napi Vasas és a „fájó” csoki esete

A harmadik játszma szorosan indult, de az első szünetben néggyel megint a Pest megyei csapat vezetett. A szünet jót tett a piros-kékeknek, mert Pekárik Eszter nyitásaival és Vacsi Evelin pontjaival azonnal fordítottak. Innen viszont a gödöllőiek egyenlítettek Szakmáry Gréta szerváinak köszönhetően. Ezután megint felváltva estek a pontok, és 24:23-nál a gödöllőiek meccslabdához jutottak, ám innen fordított a Vasas, amely végül második játszmalabdáját értékesítve szépített (25:27).

Amilyen szoros volt a harmadik, olyan volt a negyedik eleje is. A technikai szünetben a Vasas vezetett három ponttal, ekkor már Miklai és Szombathelyi Szandra is ontotta a pontokat. Ezúttal Horváth András cserélt feladót, és ki is egyenlítettek a fehér mezesek. 21:21 után viszont megint a piros-kékek percei következtek, és a második játszmalabdájukkal máris egyenlő volt a szettállás (22:25).

A döntő szett három Vasas-ponttal indult, de gyors időkérés után csak egy volt a különbség. A térfélcserénél 8:6 volt a piros-kékek javára, innen azonban már csak egy csapat volt a pályán, a gödöllőiek mindössze egy pontot szereztek, és a végén a hét meccslabdából Szombathelyi Szandra átcsorgó nyitásával megvédték címüket a fővárosiak (7:15).

A 3. HELYÉRT
UTE–Aluprof-TF-Budapest 3:1 (15, –21, 18, 22)

Fáy utca, 1400
néző. Vezette: Vári, Szabó Zs.
UTE: McNorton 3, Iricsanyin 13, Humphries 4, Lakatos 9, Józsa 10, Leidgeb 17. Cs: Hadnagy (liberó), Grózer. Vezetőedző: Andrea Milodanovics
Aluprof-TF-Budapest: Guncseva 5, Dimitrova 14, Gyimes 8, Szabó A. 19, Takács B. 12, Czina 9. Cs: Kötél D. (liberó), Fábián, Lueff, Török 1. Vezetőedző: Gubik János
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:3, 12:5, 20:11. II. játszma: 8:6, 12:16, 21:21. III. játszma: 9:8, 16:11, 24:17. IV. játszma: 6:7, 6:11, 13:14, 19:19, 24:19