Férfi röplabda-vb: menetelő franciák, továbbjutó oroszok

2014.09.13. 23:35
Franciaország ellentmondást nem tűrően halad a férfi röplabda-világbajnokságon Lengyelországban. Már az sem volt akármi, ahogy a világliga-címvédő Egyesült Államok és a háromszoros vb-győztes Olaszország előtt megnyerte csoportját, a középdöntőben pedig harmadik meccsét is megnyerte az esélyesebb Szerbia ellen, amivel hatalmas lépést tett a harmadik kör felé, ahol az 1–6. helyért küzdenek.

„Hatalmas nyomás alatt játszottunk, mert csoportunkból öt válogatott is esélyes a továbbjutásra” – mondta az újabb győzelem után Benjamin Toniutti, a legutóbbi vb-n 11. francia válogatott csapatkapitánya.Benjamin Toniutti, a legutóbbi vb-n 11. francia válogatott csapatkapitánya.

A már a harmadik körbe jutott Brazília a halhatatlanság felé halad öles léptekkel: a címvédő nyolcból nyolcadik találkozóját is megnyerte, így egyre közelebb kerül zsinórban negyedik vb-elsőségéhez.

Az olimpiai és Európa-bajnoki-címvédő Oroszország szintén továbbjutott a vasárnapi utolsó középdöntős forduló előtt.

18. FÉRFI RÖPLABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
LENGYELORSZÁG 2014
KÖZÉPDÖNTŐ. 3. FORDULÓ
E-CSOPORT

Argentína–Olaszország 3:1 (–17, 21, 28, 21)
Franciaország–Szerbia 3:1 (–27, 23, 23, 20)
Lengyelország–Irán 3:2 (17, 16, –24, –19, 14)
Egyesült Államok–Ausztrália 3:0 (15, 19, 20)
Az állás: 1. Franciaország 16, 2. Lengyelország 14, 3. Egyesült Államok 13, 4. Irán 12, 5. Szerbia 9, 6. Argentína 6, 7. Olaszország 2, 8. Ausztrália 0

F-CSOPORT
Brazília–Kanada 3:0 (19, 23, 27)
Kína–Finnország 3:2 (–22, 22, 23, –20, 14)
Oroszország–Németország 3:0 (17, 18, 24)
Kuba–Bulgária 3:0 (23, 18, 28)
Az állás: 1. Brazília 18 (már továbbjutott), 2. Oroszország 17 (tj.), 3. Németország 12, 4. Kanada 10, 5. Kuba 5 (9–15), 6. Bulgária 5 (8–15), 7. Finnország 3, 8. Kína 2
A csoportkörben azonos hatosban szereplő együttesek magukkal vitték egymás elleni eredményeiket a középdöntőbe.