Rio 2016: Venezuela ráijesztett Durantékra, így is 44 lett közte

2016.08.09. 02:13
A negyedik negyedben már a közönségnek is játszhattak az amerikaiak (Fotó: Action Images)
Az Egyesült Államok 113–69-re legyőzte Venezuelát a riói olimpia férfi kosárlabdatornája csoportkörének második fordulójában.

RIO 2016, OLIMPIA
FÉRFI KOSÁRLABDA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Egyesült Államok–Venezuela 113–69 (18–18, 30–8, 27–25, 38–18)

Nagy meglepetésre a dél-amerikaik az első negyedben végig pariban voltak az amerikaiakkal. Bár csak 35 százalékkal értékesítették a kétpontos dobásokat, büntetőzésben remekeltek. Látható volt, hogy az amerikaikat meglepte ellenfelük keménysége, nem nagyon tudtak ezzel mit kezdeni (18–18).

Venezuela a második tíz perc elején még tudta tartani a lépést az aranyérem legnagyobb esélyesével, azonban a negyed felétől többet rontott védekezésben, ezt pedig az amerikaik kíméletlenül kihasználták (31–22). A dél-amerikaik védelme a folytatásban sem remekelt, ellenben az amerikaiak triplái rendre behullottak, így 48–26-os előnnyel vonulhattak szünetre.

A harmadik negyedben Venezuela játéka nagyot javult, viszont az amerikaiaké is kifogástalan volt, két ponttal tudták növelni az előnyüket (75–51). A záró játékrészben már a közönségnek is játszott a Team USA. Amellett, hogy folyamatosan növelték az előnyüket, remek megmozdulásokat mutattak be. Paul George 20 pontot szerzett, rajta kívül még négyen jutottak tíz pont fölé.

Venezuela a végén már kiengedett, így az Egyesült Államok – amelyben négyen is tíz pont felett zártak – a Kína elleni kiütéses, 57 pontos győzelem után „csak” 44 ponttal nyerte meg második mérkőzését.