nemzetisport.hu 2016.07.31 20:04 Frissítve: 2016.08.22 15:25

RIO 2016 – RÖPLABDA

A RIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – RÖPLABDA ALOLDAL.

 

• A FÉRFI RÖPLABDATORNA OLIMPIAI EREDMÉNYEI>>
A NŐI RÖPLABDATORNA OLIMPIAI EREDMÉNYEI >>
A STRANDRÖPLABDA OLIMPIAI EREDMÉNYEI>>

 ALAPINFORMÁCIÓK
Összlétszám: 288 játékos 
Versenyszámok: férfi és női csapatverseny 
Indítható versenyzők száma: 12 férfi és 12 női válogatott, csapatonként maximum 12 játékos 
Lebonyolítási rend: mindkét nemnél a két hatos csoportból a legjobb négy jut a negyeddöntőbe, ahol egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. 
Helyszín: Maracanazinho Csarnok 
 
A FÉRFITORNA CSOPORTBEOSZTÁSA
A-csoport: Brazília, Oroszország, Japán, Dél-Korea, Argentína, Kamerun 
B-csoport: Lengyelország, Oroszország, Argentína, Irán, Kuba, Egyiptom 
A NŐI TORNA CSOPORTBEOSZTÁSA
A-csoport: Nagy-Britannia, Japán, Olaszország, Oroszország, Dominikai Köztársaság, Algéria 
B-csoport: Egyesült Államok, Kína, Szerbia, Olaszország, Hollandia, Puerto Rico 
 
STRANDRÖPLABDA
Összlétszám: 96 fő, 24-24 páros 
Versenyszámok: férfi és női verseny 
Indítható versenyzők egy országból: 2 duó 
Lebonyolítási rend: a 24 kettős hat négyes csoportban küzd, melyekből az első kettő, illetve a két legjobb harmadik jut tovább automatikusan. A további négy harmadik helyezett „pótselejtezőt” játszik a legjobb 16 közé kerülésért. Innentől kezdődik az egyenes kieséses szakasz. 
Helyszín: Strandröplabda Aréna

 

A FÉRFITORNA EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP 
14.30: A-csoport: Olaszország–Franciaország 3:0
16.30: A-csoport: Brazília–Mexikó 3:1
20.00: B-csoport: Lengyelország–Egyiptom 3:0
22.00: A-csoport: Egyesült Államok–Kanada 0:3
01.30: B-csoport: Oroszország–Kuba 3:1
03.30: B-csoport: Argentína–Irán 3:0

AUGUSZTUS 9., KEDD 
14.30: B-csoport: Oroszország–Argentína 1:3
16.30: A-csoport: Franciaország–Mexikó 3:0
20.00: A-csoport: Olaszország–Egyesült Államok 3:1
22.00: B-csoport: Lengyelország–Irán 3:2
01.30: B-csoport: Kuba–Egyiptom 0:3
03.30: A-csoport: Brazília–Kanada 3:1

AUGUSZTUS 11., CSÜTÖRTÖK 
14.30: B-csoport: Irán–Kuba 3:0
16.30: B-csoport: Oroszország–Egyiptom 3:0
20.00: B-csoport: Lengyelország–Argentína 3:0
22.00: A-csoport: Kanada–Franciaország 0:3
01.30: A-csoport: Olaszország–Mexikó 3:0
03.30: A-csoport: Brazília–Egyesült Államok 1:3

AUGUSZTUS 13., SZOMBAT 
14.30: B-csoport: Irán–Egyiptom 3:0
16.30: B-csoport: Argentína–Kuba 3:0
20.00: B-csoport: Lengyelország–Oroszország 2:3
22.00: A-csoport: Egyesült Államok–Franciaország 3:1
01.30: A-csoport: Kanada–Mexikó 3:0
03.30: A-csoport: Brazília–Olaszország 1:3

AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ 
14.30: B-csoport: Argentína–Egyiptom 3:0
16.30: A-csoport: Egyesült Államok–Mexikó 3:0
20.00: B-csoport: Oroszország–Irán 3:0
22.00: B-csoport: Lengyelország–Kuba 3:0
01.30: A-csoport: Olaszország–Kanada 1:3
03.30: A-csoport: Brazília–Franciaország 3:1

AUGUSZTUS 17., SZERDA 
15.00: negyeddöntő: Kanada–Oroszország 0:3
19.00: negyeddöntő: Egyesült Államok–Lengyelország 3:0
23.00: negyeddöntő: Olaszország–Irán 3:0
03.05: negyeddöntő: Brazília–Argentína 3:1

AUGUSZTUS 19., PÉNTEK     
18.00: elődöntő: Olaszország–Egyesült Államok 3:2
03.15: elődöntő: Oroszország–Brazília 0:3

AUGUSZTUS 21., VASÁRNAP 
14.30: a 3. helyért: Egyesült Államok–Oroszország 3:2
18.15: döntő: Olaszország–Brazília 0:3

  1. Brazília
2. Olaszország
3. Egyesült Államok
4. Oroszország 

 

A NŐI TORNA EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 6., SZOMBAT 
14.30: A-csoport: Japán–Dél-Korea 1:3
16.30: B-csoport: Kína–Hollandia 2:3
20.00: A-csoport: Brazília–Kamerun 3:0
22.00: B-csoport: Egyesült Államok–Puerto Rico 3:0
01.30: A-csoport: Oroszország–Argentína 3:0
03.30: B-csoport: Szerbia–Olaszország 3:0

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ 
14.30: B-csoport: Kína–Olaszország 3:0
16.30: A-csoport: Japán–Kamerun 3:0
20.00: B-csoport: Egyesült Államok–Hollandia 3:2
22.00: B-csoport: Szerbia–Puerto Rico 3:0
01.30: A-csoport: Oroszország–Dél-Korea 3:1
03.30: A-csoport: Brazília–Argentína 3:0

AUGUSZTUS 10., SZERDA 
14.30: B-csoport: Kína–Puerto Rico 3:0
16.30: B-csoport: Olaszország–Hollandia 0:3
20.00: B-csoport: Egyesült Államok–Szerbia 3:1
22.00: A-csoport: Oroszország–Kamerun 3:0
01.30: A-csoport: Dél-Korea–Argentína 3:0
03.30: A-csoport: Brazília–Japán 3:0

AUGUSZTUS 12., PÉNTEK 
14.30: B-csoport: Kína–Szerbia 0:3
16.30: A-csoport: Argentína–Kamerun 3:2
20.00: B-csoport: Egyesült Államok–Olaszország 3:1
22.00: B-csoport: Hollandia–Puerto Rico 3:0
01.30: A-csoport: Oroszország–Japán 3:0
03.30: A-csoport: Brazília–Dél-Korea 3:0

AUGUSZTUS 14., VASÁRNAP 
14.30: B-csoport: Szerbia–Hollandia 2:3
16.30: A-csoport: Dél-Korea–Kamerun 3:0
20.00: B-csoport: Olaszország–Puerto Rico 3:0
22.00: B-csoport: Egyesült Államok–Kína 3:1
01.30: A-csoport: Japán–Argentína 3:0
03.30: A-csoport: Brazília–Oroszország 3:0

AUGUSZTUS 16., KEDD 
15.00: negyeddöntő: Dél-Korea–Hollandia 1:3
19.00: negyeddöntő: Japán–Egyesült Államok 0:3
23.00: negyeddöntő: Oroszország–Szerbia 0:3
03.15: negyeddöntő: Brazília–Kína 2:3

AUGUSZTUS 18., CSÜTÖRTÖK 
18.00: elődöntő: Szerbia–Egyesült Államok 3:2
03.15: elődöntő: Kína–Hollandia 3:1

AUGUSZTUS 20., SZOMBAT
18.00: a 3. helyért: Egyesült Államok–Hollandia 3:1
03.15: döntő: Szerbia–Kína 1:3

  1. Kína
2. Szerbia
3. Egyesült Államok
4. Hollandia 

A STRANDRÖPLABDA EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 17., SZERDA

NŐK
  1. Laura Ludwig, Kira Walkenhorst (Németország)
2. Bárbara Seixas de Freitas, Ágatha Bednarczuk (Brazília)
3. Kerri Walsh Jennings, April Ross (Egyesült Államok)
4. Larissa Franca, Talita Rocha (Brazília)

AUGUSZTUS 18., CSÜTÖRTÖK  

FÉRFIAK
  1. Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Brazília)
2. Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Olaszország)
3. Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hollandia)
4. Vjacseszlav Kraszilnyikov, Konsztantyin Szemjonov (Oroszország) 


2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”